Pradžia - Gydomosios žolės
  Mokymosi piešimo metodai įvairiose amžiaus grupėse

„Gcd“ piešimo metu darželis  vaikams parengiamoji grupė  tema: Ruduo

NOD santrauka parengiamojo brėžinyje „Rudens medis“.

Aprašymas:
  Ši meistriškumo klasė skirta vaikams nuo 6 metų, pedagogams, papildomo ugdymo mokytojams, mylintiems tėvams ir kūrybingiems žmonėms.
Pamokos tikslai:
  Sužinokite, kaip dažyti guašą ant medžio lapo.
Užduotys:
Švietimas:  Sustiprinti vaikų idėjas apie rudens ženklus.
Vizualinės užduotys:  Supažindinti su fono užpildymo metodais (nudažyti foną su nedideliais dažais arti spalvos, išmokti piešti medį, teisingai perduoti savo struktūrą.
Techninės užduotys:  Sukurkite spalvų ir atspalvių įvairovės idėją, mokykite, kaip sukurti spalvas ir atspalvius, maišant juos į paletę, kad gautumėte naują spalvą, atspalvį; įtvirtinti gebėjimą dirbti su palete, toliau formuoti plonas linijas su šepečio galu.
Švietimo užduotys:  Norėdami ugdyti rūpestingą ir rūpestingą požiūrį į gimtąją prigimtį, plėtoti atmintį ir vizualinę kontrolę, nepriklausomybę, ugdyti tikslumą ir meilę kūrybiškumui, bangų vaizduotę ir vaizduotę, kantrybę, išmokti analizuoti savo darbą ir savo draugus.
Preliminarus darbas:
  Pokalbiai apie rudenį, rudens prigimtį iliustruojančių iliustracijų ir fotografijų peržiūra, meno kūrinių skaitymas: I. Sokolovo-Mikitovo „Lapų kritimas“, „Miškas rudenį“, V. Bianki „Sinichkin kalendorius“, eilėraščiai apie A. S. Puškino kritimą S. Jeseninas, I. Tokmakova "Medžiai"; mokytis eilėraščių apie rudenį, dainuoti apie rudenį ir klausytis muzikos;
Medžiaga užsiėmimui: Akvareliniai lakštai, guašo rinkinys iš 12 spalvų, 5 ir 2 voverės šepečiai, kietas šepetys (šeriai), šepetėlių servetėlė, vandens indelis, iliustracijos su rudens medžiais, tapybos reprodukcijos: I.Levitan „Auksinis ruduo“, Polenovo „Auksinis ruduo“ , L. Afremov.

Pamokos eiga:

Mokytojas:  Aš padarysiu jums mįslę, pabandykite ją išspręsti.
Tuščias lauke, lyja.
  Vėjas tuština lapus.
  Iš šiaurės rūkas rūkas,
  Debesys, grėsmingos grėsmingos.
  Paukščiai juda į pietus
  Šiek tiek sparnas liesti pušus.
  Atspėk, brangus draugas,
  Kas yra metų laikas? - ...
  (Ruduo)

Vaikai:  Ruduo
Mokytojas:  Kokie yra rudens požymiai?
Vaikai:  Lapai tampa geltonos spalvos, lapai krenta, saulė retai šviečia, paukščiai skrenda į pietus, diena tampa trumpesnė, dažnai lietus, ji tampa šaltesnė, gyvuliai užpildo žiemą, voverė ir veršys keičia kailius.
Mokytojas:  Pavadinkite rudens mėnesius.
Vaikai:  Rugsėjo mėn Spalis, lapkričio mėn.
Mokytojas:  Kokie yra rudens gamtos reiškiniai mano mįslėse?
Iš dangaus liūdna liūdna.
  Visur šlapias, drėgnas visur.
  Iš jo lengva pabėgti
  Tiesiog gausite skėtis.

Debesys pasivijo,
  Šuoliai, pučia.
  Jis šveitė pasaulį
  Dainuoja ir švilpsta
)

Ne įbrėžta, šviesiai mėlyna
  Pakabinti ant krūmų (šalčio)
  Virš upės, virš slėnio
  Yra balta drobė.

Skraidomi geltoni lapai
  Kritimas, verpimas,
  Ir tik po kojomis
  Kaip kilimas!
  Kas yra geltonas sniegas?
  Tai tik ... (Falling leaves)

Mokytojas:  Tiesa, tai lapų kritimas. Falling leaves - nuostabus ir labai gražus gamtos reiškinys! Medžių lapai pradeda keisti spalvą. O rudens medžiai apsirengia spalvingais, ryškiais apranga. Pirmieji šalčiai prasideda ir lapai pradeda kristi. Tai vyksta rugsėjo arba spalio mėn. Nukritę rudens lapai padengia žemę kaip kilimą ir šildo šaltą žiemą. (E. Medvedeva)
  Mokytojas rodo rudens medžių nuotraukas.
Mokytojas:  Kokios spalvos palieka rudenį?
Vaikai:  Geltona, oranžinė, raudona.
Mokytojas:  Tai tiesa, lapai geltonai, raudonai, rudi, oranžai, kažkas, kas vis dar lieka žalia. Pereikime prie rudens lapų.
  Fizkultminutka "Mes esame rudens lapai."
  Mes esame rudens lapai,
  Apie šakas, kurias mes sėdime.
  Blew vėjo - skrido. (Rankos į šonus.)
  Mes skridome, skridome
  Jie sėdėjo ramiai ant žemės. (Sat žemyn.)
  Vėjas vėl pradėjo veikti
  Ir visi pakelti lapai. (Sklandžiai nuvilkite rankas virš galvos.)
  Spun, skrido
  Jie vėl atsisėdo ant žemės. (Vaikai sėdi vietose.)
Mokytojas:  Šiandien mes padarysime rudens medis.
  1. Pirmiausia nubrėžkite mažą gladą, kur medis augs. Glade rudenį, todėl mums reikia rudens dažų, okerų.


2. Dabar pradedame piešti žalumynus. Čia yra tokios geltonos dėmės, kurios yra nudažytos.


  3. Bet lapai žinome ne tik geltonuosius, bet ir šiek tiek pakratysime. Pridėsime geltoną dažą skirtingų spalvų  ir pažiūrėkite, kokios naujos spalvos išeina. Spalvos bus sumaišytos paletėje. Į raudoną dažą įpilkite geltonos spalvos. Apelsinų spalva šiek tiek geltona. Žalia spalva šiek tiek geltona. Ruda šiek tiek geltona. Okeras yra šiek tiek geltonas. Ir mes užpildome visą lapą su šiomis naujomis spalvomis.



  4. Dabar atkreipkite medžio kamieną. Medis auga nuo žemės, ir mes pradedame traukti nuo žemės, o saulė tęsia mūsų medį. Žemėje jis yra storesnis, tuo didesnis saulei, tuo plonesnis jis tampa. Arčiau žemės, spauskite ant šepečio, tuo didesnis medis tampa, tuo mažiau paspaudžiame ant šepečio, stengiamės dažyti šepečio galu.


  5. Dabar nuo kamieno mes traukiame šakas. Viena vertus, yra 3 filialai, kita vertus, 3 šakos. O šakos, kurias traukiame į saulę. Saulė, kaip žinote, nelieka. Todėl mūsų filialai kreipiasi į saulę. Ir mūsų šakelė nėra tiesi, bet šiek tiek sulenkta aukštyn ir žemyn. Kuo arčiau kamieno šakelių yra storesnis, spustelėkite ant šepečio, tuo toliau nuo kamieno, tuo mažiau paspaudžia ant šepečio.


  6. Dabar nuo šakų, esančių aukštyn ir žemyn, šakos augs. Ir šitie filialai taip pat tęsiasi saulei. Taip pat už jo.


  7. Ir dabar kiekviename filiale nubrėžsime šakas-kūdikius.


  8. Dabar mums reikia šepečio - šerių. Įrašome geltoną dažą, o mūsų pirštu spinduliuojame mūsų piešinį. Galite pridėti šiek tiek daugiau oranžinės spalvos. Čia yra mūsų rudens medis.


Mokytojas:  Nors mūsų medžiai yra sausi, mes žaisime.
  Fizkultminutka vyko tris ar keturis kartus vis sparčiau.

Praplaukiame takelius (judesių imitacija)
  Lapai, kuriuos surenkame (sulenkti, imituoti judėjimą)
  Norėdami vaikščioti, vaikai
  Smagu iš širdies! (šuoliai vietoje)
  Oi, pavargau („nuvalykite prakaitą nuo kaktos“)
  Pailsėkite (atsisėsti)
  Ir netrukus eikime namo (žingsniai vietoje)
Mokytojas:  Pažvelkime į mūsų medžius. Kaip jūs sugalvojote, kuriame paveiksle medis yra seniausias? Kodėl taip manote? Kuris yra jauniausias? Kodėl Kuriame paveiksle yra liūdnas medis? Kokį medį galime vadinti auksu? Surenkime mūsų darbo parodą, pakabinkite jį koridoriuje, kad visi mūsų svečiai galėtų grožėtis mūsų medžiais.

Pasakų brėžiniai brėžinyje suteikia puikią galimybę plėtoti vaikų vaizduotę, vaizduotę ir kūrybinį mąstymą. Pasakos gimsta vaiko mąstyme, vaikas nusileidžia į patrauklų pasaulį, išrado kažką naujo, o popieriuje atsiranda stebuklingas vaizdas, atspindintis ne tik meninius įgūdžius ir vizualinius įgūdžius, bet ir vaikų magijos idėjas. Pasakojimas iš pasakų sklypo - tai proto ir fantastikos šedevras, meninis skonis ir vaizduotė, įgūdžiai ir fantasmagorija. Mokykite vaikus svajoti, sugalvoti ir piešti.

Vidutinio amžiaus vaikų piešimo įrankių kūrimas

4–5 metų amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikai pradeda formuoti estetinį požiūrį į pasaulį, jie pradeda suprasti gamtos reiškinių grožį, interjerą, išorę. Šiame vystymosi etape tiek mokytojas, tiek tėvai turi ugdyti meninį skonį, susipažinti su menu, mokyti ne tik pažvelgti į iliustracijas, paveikslus, skulptūras ir jų kūrinius, bet ir įvertinti juos iš teisingo formos, spalvų paletės, nuotaikos, būdingų bruožų.

Piešimo švietimo sistemos organizavimas

Mokymo sistemoje turi būti tęstinumas.  Tai reiškia, kad prieš pradedant piešti ar skulptuoti bet kokius daiktus, vaikai turėtų turėti pagrindines žinias apie juos, kuriuos jie gauna klasėje, kad susipažintų su išoriniu pasauliu, vaikščioti, stebėdami gamtos reiškinius (sniegą, lietų, rasas). , vėjas) ir objektai (dirvožemis, medžiai, gėlės, žolės, paukščiai, vabzdžiai). Taigi anksčiau įgytos žinios padės vaikams geriau perduoti vaizdą, jo savybes, charakterį. Be to, vizualinis aktyvumas prisideda prie meninio skonio ir įgūdžių vystymosi, harmoningai plėtojant vaiko asmenybę.

Vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikai imasi pirmųjų žingsnių rengiant ir mąstydami per kompoziciją.  Iš pradžių mokytojas siūlo įvairias dalyko kompozicijų versijas, palaipsniui įvedant atskirus elementus į vaikų darbą, kad būtų papuoštas vaizdas ir sukurtas vaizdo vientisumas. Įgyjant kompozicinius įgūdžius, vaikai pradeda ieškoti brėžinio dalių, paraiškų ant popieriaus lapo ir mąstyti apie detales, galinčias pagražinti jų darbą. Visa tai vysto vaikų vaizduotę ir kūrybinį mąstymą.

Braižymo metodai ir papildoma vizualinė veikla

Klasikinėje piešimo vietoje galite naudoti tradicinius piešimo piešinius su spalvotais pieštukais, vaško pieštukais, guašais, akvareliais. Galite derinti piešimo įrankius: akvarelinius ir vaškinius pieštukus. Iš netradicinių metodų įdomus gali būti pirštų piešimas, dažymas, dygimas.

Tema „Pasakų medis“ leidžia susidomėti įvairiomis grafinės veiklos rūšimis, tai yra, kartu su piešimu, mokytojas gali naudoti modeliavimą, pavyzdžiui, temoje „Pasakų medžio dovanos“, o programa „Kas pasakos yra mūsų medis?“, „Įjungta Pasakų medis augo vaisius ir daržoves. “ Daug kas priklauso nuo mokytojo vaizduotės, nes tik žmogus, turintis turtingą vidinį pasaulį ir pedagoginę kibirkštį, gali atnešti vaikus į kūrybiškumo pasaulį, mokyti juos kurti.

Mokytojas gali pasiūlyti individualias užduotis vaikams, turintiems ypatingą susidomėjimą ir sugebėjimą. Pavyzdžiui, piešti nuostabų medį su neįprastais vaisiais, naudojant netradicinius piešimo metodus (štampavimą, pirštų piešimą), su spalvotais lapais (natūralių medžių ar krūmų lapų atspaudai). Manoma, kad manų kruopos turėtų būti naudingos vaikams, kai staiga auga medis ar spalvotas smėlis, kurį pasigėrė nuostabus žiemos miškas, su kuriuo galite gaminti pasakišką medžio dovaną. Tokios užduotys akademinę pamoką paverčia tikru kūrybiniu procesu, o vaikinai jaučiasi kaip menininkai.

Kolektyvinių ir individualių kompozicijų temos

Pasakojamos pasakojimo temos, nagrinėjamos piešinio temos „piešti nuotrauką apie vasarą“, „obuoliai subrendę obuolyje“, „gražios gėlės“, modeliavimas „Obuoliai ir uogos“, „dideli ir maži morkos“, „daržovės ir vaisiai“. Taigi vaikai jau turi idėją, kaip pavaizduoti medį, įvairias daržoves ir vaisius, uogas, kurios gali būti medžio vaisiai. Teminiame planavime svarstoma tema planuojama spalio mėn., Ty mokslo metų pradžioje. Vaikai dar nėra pasirengę sudėtingiems kompoziciniams sprendimams. Mokytojas gali pasiūlyti piešti puikias detales, pavyzdžiui, žolę, neįprastų spalvų ir formų gėles. Tačiau metų pabaigoje, kai vaikai jau turi skirtingus šepečių dažymo būdus, įskaitant netradiciniai technikai  tada mes galime kalbėti apie sklypo ir kompozicijos linijų sudėtingumą.

Pavyzdys galėtų būti šios idėjos:

  1. „Magic Garden“, kuriame auga obuoliai su auksiniais obuoliais, žydi puiki grožio žiedai. Galite naudoti pirštų piešimo techniką obuolių įvaizdžiui.
  2. „Rojaus paukščiai“ - didelio popieriaus lapo centre yra medis, ant kurio vaikai deda dažytus ir raižytus Pasakų paukščius.
  3. „Apsilankymas pasakoje“. Remiantis pasakomis „12 mėnesių“. Pasakų žiemos miškuose žiedai žydėjo akimirksniu, žydėjo medžiai. Galite dirbti mažuose pogrupiuose su individualiomis užduotimis.
  4. "Puikus vaikų palmių medis". Lapo centre yra nudažyti medžiai, vaikai, turintys daugiaspalvių delnų atspaudus, vaizduoja nuostabius lapus.
  5. "Kaip dovanos augo mūsų Kalėdų eglutėje." Vaikai piešia ir iškirpia dovanas (žaislus, dėžutes su lankeliais, saldainiais, mandarinais), tada įdėkite juos į dėstytojo sukurtą Kalėdų eglutę.

Žaidimo motyvacija

Pamokos pradžioje mokytojas užtrunka keletą minučių, kad suaktyvintų vaikų pažintinę veiklą, naudodamas įvairias žaidimo technologijas. Sujungus turtingą žaidimo pasaulį su ugdymo procesu, pedagogas daro įdomią užduotį. Taigi vaikai turėtų turėti motyvaciją. Kaip motyvuojantis startas, galite naudoti K. Čukovskio „Miracle Tree“ poemos skaitymą su iliustracijomis, pokalbiu su vaikais apie tai, koks medis vadinamas Pasakų ir kodėl. Be to, pedagoginis išradingumas ir fantazija gali padėti mokytojui pasakyti pasaką apie stebuklingą sodą ar pasakų mišką. Mokytojas kartu su vaikais gali svajoti kažką neįprasto, kuris gali išaugti ant nuostabių medžių.

Praktiniai patarimai braižymo klasės kontūro sudarymui vidurinėje grupėje

Rengiant pamokų planą, būtina atkreipti dėmesį į planuojamo naudoti darbo seką ir tipus ir teisingai paskirstyti laiką kiekvienam ugdymo etapui:

  1. Preliminarus darbas (2-3 minutės)
  2. Pagrindinė dalis (10–13 minučių)
  3. Fizkultminutka (1-2 minutės)
  4. Galutinė dalis (apibendrinimas) (2 minutės)

O.N. Mischuk. Piešimo sesija tema „Pasakingi medžiai Dunui iš gėlių miesto“

Autoriaus abstrakčios piešimo klasės vidurinėje grupėje

Sukurkite pasaką vaiko gyvenime ir ji pabudins savo sielos magiškąsias stygas.

Organizacinė švietimo veikla
Veiklos rūšis Tema / Medžiagos Užduotys / programinės įrangos turinys
Brėžinys
Medžiagos
Guašas, popieriaus lapai, šepečiai, vandens skardinės.
Sužinokite, kaip pavaizduoti nuostabaus dalyko vaizdą.
Išmokite piešti ir piešti medį.
Plėtoti vaizduotę.
Pamokos pamoka Turinio GCD
Preliminarus darbas Konsoliduoti žinias apie medžio struktūrą ir supratimą, kad pasakų medis taip pat turi kamieną, šakas, lapai ir vaisiai gali būti stebuklingi, neįprasti, skirtingi nei tikrieji.
Pagrindinė dalis Pokalbis su vaikais
Mokytojas pasakoja vaikams, kad neįprastas svečias atvyko į savo klasę. Padarysiu jums mįslę, ir jūs bandysite atspėti, koks svečias atvyko pas mus.
Riddle apie Dunno.
Kepurėje su apvaliu kraštu
Ir keliuose, keliuose,
Užimta su įvairiais dalykais
Tiesiog išmokyk jį per daug tingiai.
Jis yra garsus menininkas,
Jis yra gerai žinomas poetas,
Pažymėtina,
Labai įmanoma, kad jis apsirengęs.
Kas jis yra, greitai atspėti!
Kas yra jo vardas? .. (Dunno iš gėlių miesto).
- Vaikinai, ar prisimenate, iš kurios pasakos šis mažasis žmogus atėjo pas mus? (Vaikų atsakymai).
Mokytojas skaito ištrauką iš pirmojo skyriaus „Trumpumas iš gėlių miesto“, pasakos N. Nosov, „Dunno nuotykiai ir jo draugai“.
Mokytojas užduoda klausimus apie pasakų miestą, kuriame gyveno kūdikiai ir mažieji kūdikiai. Viskas, ką jie turėjo šiame mieste, buvo neįprasta (valtys iš beržo žievės, agurkų upės, Romasheko alėjos, Vasilkovo bulvaras).
Po diskusijos mokytojas toliau pasakoja išradimą.
Mokytojas sako, kad kai visi nuostabaus miesto gyventojai susirinko į pagrindinę aikštę ir nusprendė, kad jiems reikalingas stebuklingas parkas, kuriame jie galėtų vaikščioti, tačiau ten turi augti nuostabūs medžiai. Korotysha ilgą laiką aptarė, kokie medžiai turėtų būti šiame parke, ir, galiausiai, pagrindinis ir protingas mažasis vaikas, pavadintas Znaika, kurį visi pakluso šiame mieste, nes daug skaito ir buvo labai protingas, sakė: „Nuo mes gyvename gėlių mieste, tuomet turime parke augti medžius su nuostabiais grožio gėlėmis. “
Visiems kūdikiams ir mažiems vaikams patiko ši idėja, nes jie labai mėgsta gėles. Jie pradėjo galvoti, kur jie galėtų gauti tokių magiškų medžių. Minties mintis ir nusprendė siųsti Duną ieškoti jų visame pasaulyje. Neznajka ilgą laiką klajojo skirtingose ​​šalyse, bet tokių medžių nerado ir čia atrodė, nes jis girdėjo, kad mūsų vaikai gali puikiai piešti ir fantazuoti.
- Vaikinai, padėkime Dunui ir visiems Gėlių miesto gyventojams ir nubrėžkite nuostabius medžius, kuriuose žydės nuostabiai gražios gėlės? (Vaikų atsakymai). Dunno juos pasiims su jais, ir kartu jie padarys jų magišką parką.

Piešimo schemos paaiškinimas.

Fizkultminutka Gimnastika su Dunno
Čia yra „Dunno“ įkrovimas.
Sekite užsakymą.
Kelkite greitai, šypsokitės,
Didesnis, didesnis pasiekimas.
Ištiesinkite pečius
Pakelkite, sumažinkite.
Kairė, dešinė pasukta
Jo rankos palietė savo kelius.
Sat žemyn - atsikėlė,
Sat žemyn - atsikėlė,
Tikiuosi, kad nesate pavargęs?
Jūs turite atsistoti
Ir ramiau kvėpuokite.
Paskutinė dalis (apibendrinimas) Pažiūrėkime, ką nuostabius medžius padarėte. Ar jums patinka jūsų brėžiniai?
Dunno taip pat džiaugiasi jūsų darbu, jis yra įsitikinęs, kad visi „Flower City“ gyventojai mylės medžius, nes jie žydėjo labai gražias gėles ir dabar turės miestą stebuklingą parką.
Įdėkite vaikų darbą.

Fazinis darbo srauto aprašymas

Mokytojas turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į visų pasakų medžio piešimo etapų paaiškinimą:

  1. Vaikai vertikaliai išdėsto kraštovaizdžio lapą.
  2. Medį sudaro kamienas ir šakos. Jie pradeda dažyti iš viršaus su šepečio galu, o kai kamienas plečiasi žemiau, tada palaipsniui, artėjant kamieno pagrindui, pastatome šepetį. Šepetys turi būti laikomas neperžiūrint.
  3. Mes rengiame šakas, pagrindines ir papildomas. Pagrindiniai šakos nukrypsta nuo kamieno. Mes juos nukreipiame, galite juos šiek tiek išlenkti. Pagrindinėse šakose auga plonos šakos, jas galima nukreipti įvairiomis kryptimis nuo pagrindinių šakų.
  4. Galite piešti gėles skirtingus metodus  - prisijungiant, daužant - priklausomai nuo vaikų ketinimų.

Medžio piešimo etapai

Nuotraukos vaikams

Pasakos „Dunno ir jo draugų nuotykiai“ iliustracijos

Iš pasakos "Dunno nuotykiai" Iš pasakos "Dunno nuotykiai" Iš pasakos "Dunno nuotykiai" Iš pasakos "Dunno nuotykiai" Iš pasakos "Dunno nuotykiai" Iš pasakos "Dunno nuotykiai"

Ant stebuklingo medžio rožinės gėlės   Magas atgaivino Kronos stebuklingą vaivorykštinių gėlių medį, žydėjo nepaprasto grožio gėlės, ar ne stebuklas: žydi saulėgrąžos?

Vaikų darbų nuotraukų galerija

Įvairūs vaisiai, auginami ant medžio. Vaivorykštinis medis tenkina troškimus, o K. Chukovsky poemos medis - stebuklai, stebuklai, stebuklai, braižymo bruožai, braižymo stebuklai, Ebru stiliaus fantazijos.

   Laimės medis pointillizmo technikoje

Konsultacijos

Piešimo metodai įvairiose vaikų darželio amžiaus grupėse

Pagrindinis principas mokyti bet kokio amžiaus vaikus dažyti yra matomumas: vaikas turi žinoti, pamatyti, pajusti tą objektą, reiškinį, kurį jis ketina vaizduoti. Vaikai turėtų turėti aiškias, aiškias idėjas ir reiškinius. Skaidrumo priemonės, naudojamos klasėje, daug. Visi jie yra su žodiniais paaiškinimais. Apsvarstykite piešimo metodus įvairiose vaikų darželio amžiaus grupėse.

Pirmoji jauniausia grupė.  Visų pirma, pati pedagogo veikla yra vizualus pagrindas. Vaikas seka mokytojo piešinį ir imituoja jį.

Ikimokyklinio amžiaus imitacija vaidina aktyvų mokymo vaidmenį. Vaikas, kuris pastebi, kaip sukurtas piešinys, vysto gebėjimą matyti formos ir spalvos ypatumus savo plokštuminiame vaizde. Tačiau nepakanka vien imitacijos, kad būtų išvystytas gebėjimas savarankiškai mąstyti, vaizduoti, laisvai naudoti įgytus įgūdžius. Todėl vaikų mokymo metodai taip pat yra sudėtingi.

VN Avanesovos darbuose palaipsniui įtraukiamas vaikas į bendrąjį piešimo procesą su mokytoju, kai vaikas rekomenduojamas atkreipia jo pradėtą ​​darbą - jis veda stygas į dažytus rutulius, stiebus prie gėlės, lazdas į vėliavą  ir pan

Teigiamas šis metodas yra tas, kad vaikas išmoksta atpažinti vaizduojamą objektą, analizuoja jau nubrėžtas ir trūkstamas dalis, pratimus piešimo linijose (skirtingo pobūdžio) ir, galiausiai, gauna džiaugsmą ir emocinį pasitenkinimą savo darbo rezultatu.

Mokytojas gali naudoti piešimo technikos rodymą ir žodinį paaiškinimą, o patys vaikai atliks užduotį be atskaitos brėžinio. Čia svarbu, kad piešinio kūrimo procesas mokytojo rankomis būtų gerai suderintas su žodinio pristatymo eiga.

Žodis, paremtas vaizdine medžiaga, padės vaikui analizuoti, ką jis matė, ją realizuoti, geriau prisiminti užduotį. Tačiau jaunesnės grupės vaikas dar ilgai nepakankamai išvysto atminties gebėjimą išlaikyti suvokimą pakankamai aiškiu (šiuo atveju tai yra mokytojo paaiškinimas): jis prisimena tik dalį instrukcijų ir atlieka užduotį neteisingai, arba nieko negali pradėti be antro paaiškinimo. Štai kodėl mokytojas turi dar kartą paaiškinti užduotį kiekvienam vaikui.

Trečiojo gyvenimo metų pabaigoje daugeliui vaikų nebėra reikalingų papildomų paaiškinimų: jie gali pasitelkti savarankiškai, naudodami įgytus įgūdžius ir vieną kartą paaiškindami užduotį.

Skirtingų žaidimo momentų naudojimas teigiamai veikia pradinių klasių vaikų ugdymą. Dėl žaidimo situacijų įtraukimo įvaizdžio objektas tampa intymesnis, gyvesnis, įdomesnis. Tapyboje mažo vaiko veiklos rezultatas yra šviesus taškas. Spalva yra stiprus emocinis dirgiklis. Tokiu atveju mokytojas turėtų padėti vaikui suprasti, kad piešinyje esanti spalva atkuria vaizdą. Turime užtikrinti, kad vaikai, dirbantys su dažais, stengtųsi pagerinti panašumą su objektais.

Jei per pirmuosius mokymosi mėnesius jie imituoja savo mokytoją, piešia vieną ar kitą dalyką, dabar mokytojas suteikia jiems užduotį savarankiškai parengti pagal planą, vaizduotę.

Jaunesniems ikimokyklinio amžiaus vaikams naudinga suteikti galimybę dirbti savarankiškai pagal planą kiekvienoje pamokoje, baigus mokymo užduotį (jei jis nebuvo ilgas).

Ši vaikų savarankiško darbo forma sudaro prielaidą būsimai kūrybinei veiklai.

Mokymosi tikslai antroje jaunesnė grupė  daugiausia susiję su gebėjimų vaizduoti įvairiomis formomis, techninių įgūdžių, susijusių su pieštuku ir dažais, kūrimu ir gebėjimu pavaizduoti įvairius objektus.

Vykdant piešimo klases su trejų metų vaikais reikia nurodyti visą medžiagą. Nesikliaudami aiškiomis idėjomis, paprasčiausių formų mokymasis bus abstraktus, abstraktus, jiems nesuprantamas.

Aplinkinio gyvenimo suvokimas - mokymo metodų pagrindas. Todėl visi vaizdai, su kuriais susieti linijos, apskritimai, taškai, turėtų būti suvokiami anksčiau ir ne tik vizualiai, bet ir aktyviai: „Jie bėgo palei takus“, „Vyniojimo kamuoliai valcuoti ir valcuoti“ ir kt. fono ir piešimo veiksmų. E. A. Flerinos sukurta žaidimų pratimų sistema atsižvelgia į šį amžiaus požymį. Tolesniuose tyrimuose išsamiau aprašomas šių pratimų taikymo metodas.

Pavyzdžiui, piešiant tiesias horizontalias bėgių kelio linijas, vaikai kartu su dėstytoju parodyti linijos kryptį ore su visa ranka: „Tai ilgas kelias!“ Po to, popieriuje, vaikai parodo, kuris takelis ir galiausiai piešia pieštuku ar dažais. Tokiu nuosekliu vieno judėjimo kartojimu yra sukurta sistema, pagrįsta atsižvelgiant į trejų metų vaikų fizinio vystymosi ypatybes: laipsniškas perėjimas nuo labiau išsivysčiusių didelių judesių su visa ranka judant tik su šepečiu (pirštu ant popieriaus) ir dar labiau ribotam judėjimui su pieštuku, kuriame pirštai yra sujungti su tam tikrais poziciją.

Vykdydami šiuos judesius, vaikai gali lydėti veiksmus su žodžiais, pavyzdžiui: „Lietus: lašelis“, „Tai ilgas kaspinas“ ir tt Šis žodinis palengvinimas didina piešimo proceso ritminį pobūdį, daro judėjimą įdomesnį ir paprastesnį. Vaikų pokalbiai darbo metu negali būti uždrausti, jie aktyvuoja vaikų mintis, pažadina jų vaizduotę.

Mokytojas turi sugebėti nukreipti šiuos pokalbius, sujungdamas juos su gautu vaizdu. T. G. Kazakova rekomenduoja įtraukti į piešimo ir kitų įtakos priemonių, tokių kaip muzika (lietaus lašų garsą), procesą. Tai dar labiau sustiprins emocinę vaikų nuotaiką, taigi ir vaizdinį piešinio išraiškingumą.

Vykdant vaikus visada yra aktyvūs, jų protuose turėtų gyventi vaizdas, kurį jie įkūnija paveiksle.

Ši veikla iš pradžių yra pagrįsta globėjo imitacija. Jis primena vaikams apie vaizdo temą, rodo naujus judesius, kuriuos turi įvaldyti vaikai. Pirma, jis daro ranka judesius ore, tada šis judėjimas kartojasi su vaikais. Jei vienas iš vaikų nesugeba judėti, globėjas padeda vaiko rankai paimti reikiamą padėtį ir tinkamai judėti. Kai vaikas raumeniškai suvokia šį judėjimą, jis pats gali jį gaminti. Taip pat, pradžioje būtina parodyti visus braižymo metodus. Mokytojas parodo, kaip laikyti pieštuką ar šepetį, kaip piešti dažus ant šepečio ir nukreipti jį ant popieriaus.

Vaikai gali veikti savarankiškai, kai visi jiems būdingi pagrindiniai metodai. Jei, nežinodami darbo metodų su pieštuku ar vaiko šepečiu, sau leisti save, kai baigsite užduotį, jis gali turėti netinkamų įgūdžių, kuriuos bus daug sunkiau keisti, ypač jei tai susiję su piešimo metodais.

Kaip sakėme, vienas iš veiksmingų metodų  vizualiai mokymasis yra piešimo mokytojas. Tačiau ugdymo braižymas net ir mažiausiems vaikams turėtų būti įsivaizduojamas, ne supaprastintas iki kontūro. Paveikslėlis turėtų būti laikomas gyvas, atitinkantis tikrąjį dalyką.

Pavyzdžiui, parodant, kaip piešti Kalėdų eglutę, globėjas turi pereiti nuo programos reikalavimų tam tikrame amžiuje - perkelti pagrindines savybes: vertikalų kamieną, šakas į šonus, žalias. Tačiau šie požymiai apibūdina visus kitus medžius. Siekiant išsaugoti Kalėdų eglutės įvaizdį, mokytojas traukia kamieną su linija, kuri plečiasi žemyn, šakos (viršuje yra trumpesnės, apačioje - ilgesnės) yra šiek tiek linkusios, nenustatant vaikų dėmesio. Svarbu, kad piešinio vaizdinis vaizdas nesutiktų su tikrojo objekto įvaizdžiu, tada teisingas vaizdas išliks vaikų atmintyje.

Braižymo technikos rodymas yra svarbus tol, kol vaikai įgyja įgūdžių vaizduoti paprasčiausias formas. Ir tik tada mokytojas gali pradėti mokyti ikimokyklinio amžiaus vaikus, kad jie pasinaudotų vaizdinėmis priemonėmis, nenaudodami šou.

Pavyzdžiui, kai vaikai išmoko piešti tiesias linijas ir stačiakampes formas, mokytojas gali pakviesti juos traukti plokštes, nenurodydamas piešimo technikos. Mokytoja pamokos pradžioje tyrinėja lapelius su vaikais, visą ranką supa raštus, visą laiką paaiškindama savo veiksmus. Po tokios apžvalgos vaikinai atlieka piešinį savarankiškai. Kam sunku, pedagogas siūlo apversti petį su ranka, kad jaustųsi jo forma.

Nors šie objektai lieka vaikų akyse ir okupacijos procese, jie vis dar tarnauja natūra.

Trijų metų vaikui nėra galimybės suvokti suvokimo ir įvaizdžio procesus, kurie reikalauja gebėjimo paskirstyti dėmesį, analizuoti, palyginti vaizdą su tema.

Vaizduojamasis objektas pamokos pradžioje naudojamas siekiant išsiaiškinti idėjas apie formą, spalvą, dalyko dalis ar žaidimo planą, siekiant sukurti emocinę būseną.

Kai kuriais atvejais, kai neįmanoma rodyti objekto vaikams (dėl savo didelio dydžio ar dėl kitų priežasčių), galite naudoti mokytojo paveikslėlį ar piešinį, kad atgaivintų savo idėjas.

Objekto įvaizdis turėtų būti arti, su aiškia forma, jei įmanoma, izoliuotas nuo kitų objektų, kad nebūtų nukreiptas dėmesys nuo pagrindinio.

Mokytojas atkreipia dėmesį ir į temą. vaikai ant formos, apjuosdami pirštą ir objekto spalvą . Sesijos metu vaizdas turėtų būti pašalintas, nes jis negali būti pavyzdžiu šioje grupėje. Suaugusiųjų piešimo metodai vaikams yra sunkūs, be to, tik darbų rezultatas matomas paveikslėlyje, metodai lieka nežinomi.

Realaus dvasios paveikslas ar piešinys, sukuriantis meninį įvaizdį, jaunesnėje grupėje gali būti naudojamas tik kaip suvokimo objektas, siekiant išsiaiškinti idėjas ar sukurti interesų temai.

Antroje jauniausioje grupėje naudojama kaip specialus priėmimo meno žodis.  Jos naudojimo galimybės čia yra ribotos. Daugiausia meninis įvaizdis naudojamas siekiant pritraukti vaikų interesus ir dėmesį į okupacijos temą, emocinio požiūrio atsiradimą.

Mokytojas gali pradėti pamoką mįsle arba skaityti mažą poetinę ištrauką. Pavyzdžiui, skaitant temą „Sniegas ateina“, perskaitykite I Surikovo eilėraštį:

Baltas sniegas purus

Verpimas ore

Ir žemė yra rami

Nyksta.

Poemos mįslės ir vaizdai turi būti paprasti ir suprantami vaikams, kitaip psichinė įtampa, susijusi su jų suvokimu, sumažins emocinę nuotaiką ir norą atkreipti.

Formos pradžia

Tą pačią eilėraštį galima paminėti pamokos pabaigoje, kai išnagrinėjami brėžiniai, ir kartu juos paminėti. Meninis įvaizdis taip pat turi įtakos vaikų darbų turiniui, nors tai nėra iliustracinis brėžinys. Vaizdo dinamika (sniego sūkuriai, kritimai), spalvų (balto sniego) požymiai sukelia vaiko atsakymą kuriant vaizdą brėžinyje.

Vaikų darbo ir paprastos analizės pabaiga baigiama ugdymo veikla ikimokyklinio amžiaus vaikams. Šiuo tikslu mokytojas pasirenka piešinį, atkreipdamas vaikų dėmesį į teigiamus jo aspektus, užduoda klausimus, tvirtina darbe parodytą iniciatyvą - į piešinį įtraukia kažką naujo. Tuo pačiu metu jis turėtų būti sužavėtas vaikinai su brėžinių analize, kad jie nebūtų išsiblaškę ir sutelktų dėmesį į pagrindinį dalyką. Analizuojant turinį, vaikai kartu su globėju turi atsižvelgti į užduoties kokybę ir tikslumą. Toks darbų svarstymas padeda vaikams matyti vaizdą, pastebėti neatitikimą dalykui, sukelia norą ištaisyti klaidą.

Brėžiniai yra nesėkmingi, neturėtų būti rodomi ir analizuojami blogi, nes aukštos kokybės įgyvendinimas šiame amžiuje dažnai priklauso ne nuo vaiko noro, bet nuo jo bendra plėtra ir ypač judėjimo vystymuisi. Svarbu, kad visi vaikai pasitikėtų savo sugebėjimais, susidomėjimu piešimu, kūrybiškumu.

Vaikai, turintys silpnesnius piešimo įgūdžius, turėtų skirti daugiau dėmesio pamokos procesui ir paskatinti juos daryti, kai jie nori.

Ypač reikalingas individualus požiūris šiame amžiuje, nes čia pradeda formuotis vaikų polinkiai ir gebėjimai. Nustatykite juos ir vystykite - vieną iš pagrindinių švietimo tikslų.

Vidurinės grupės mokytojas susiduria su užduotimi mokyti vaikus, kaip tinkamai vaizduoti objektą, perduodant jo pagrindines savybes, struktūrą, spalvą.

Vaikams, atvykusiems vidutinė grupėjau egzistuoja pagrindiniai vizualiniai gebėjimai, leidžiantys perkelti formą ir kai kuriuos objektų požymius. Štai kodėl mokytojų poreikiai vaikams auga.

 


Skaityti:



Efektyvus veido

Efektyvus veido

Ką galima pasakyti apie kasdienę teisingą veido odos priežiūrą? Atrodo, kad viskas aiški. Bet kuri moteris nori, kad jos oda būtų graži, ...

Kas yra žmogus po sulaužytos kojos?

Kas yra žmogus po sulaužytos kojos?

Sužalojimai siekia asmenį visur, ypač vaikystėje. Ir ypač kojų lūžiai. Medicinoje apatinių galūnių lūžimas vadinamas absoliučiu ...

Parko medžiai ir krūmai gerai išgyveno žiemą

Parko medžiai ir krūmai gerai išgyveno žiemą

Medžio gyvenimas žiemą sulėtėja. Jų natūralioje aplinkoje medžiai auga būtent tose klimato zonose, kurių sąlygos yra genetiškai tinkamos.

Kaip išmokti gaminti nagų gelio laką

Kaip išmokti gaminti nagų gelio laką

Kiekviena mergaitė svajoja apie gražias, gerai prižiūrėtas rankas su ilgais nagais. Bet ne visa gamta pasižymi stipriais nagais, kurie negali pertraukti labai ...

„feed-image“ RSS kanalas