Pradžia - Gydomosios žolės
  Braižybos dirbtuvės „Beržų giraitė. Integruotų klasių santrauka parengiamojoje grupėje "Pokalbis" Rusijos beržas. Brėžinys „Beržų giraitė

Kolodina Irina Grigorevna

MBDOU Vyazma-Bryansk vaikų darželis „Sun“ Vyazemsky rajonas Smolensko regione

Anotacija piešimo klasių tema: "Beržų giraitė rudenį".

(Netradicinis metodas)

Brėžinys

1 pamoka:  „Beržo giraitė“

Medžiaga: buitinė žvakė, akvarelė.

Tikslas: Sustiprinti vaikų žinias apie sezonus. Pristatykite koncepcijas: šiltas ir šaltas spalvas, kraštovaizdį. Susipažinimas su nauja medžiaga - vaškas, vaško žvakė ir jos savybės.

Tikslai: Mokyti vaikus naudoti teptukus ir vandens spalvų dažus kartu su vaško medžiaga. Viso lapo tonizavimas.

Pamokos eiga:

Rodyti vaikams paveikslėlį (arba spalvotą nuotrauką) su beržo giraitė, pavaizduota rudenį. Paklauskite: koks metų laikas pavaizduotas paveikslėlyje? Kodėl vaikai mano, kad atvaizdas rudenį? Kas metų laikas yra dabar? Perskaitykite G. Novitskajos eilėraštį „Tylėjimas“ (Ushakova, p. 59, dan. 4). Pasakykite: "Ruduo yra labai gražus metų laikas, rudens spalvos." Rodyti iškirpti iš spalvoto popieriaus lapų raudonos, oranžinės, geltonos, rudos spalvos. Pasakyti, kad tai yra šiltos spalvos rudenį. Paklauskite, kas dar atsitinka su šia spalva? (kiekvienai spalvai atskirai). Ką reiškia ši spalva? Jei kartu sujungsite šias spalvas, kažkas panašaus į ugnį ar ugnį - karšta, karšta, todėl šios spalvos vadinamos šiltomis spalvomis. Rodyti vaikų apskritimus, supjaustytus iš popieriaus mėlynos, mėlynos, violetinės, žalios spalvos. Padėkite žiemos vaizdą prie rudens peizažo. Pasakyti, kad šios spalvos vadinamos šaltomis, kad šios spalvos daugiau žiemą. Paprašykite kelių žmonių (jei pageidaujate) kreiptis į paveikslus ir duoti jiems „rudenį“ - šiltą spalvą ir „žiemą“ - šaltą. Ačiū vaikams, kad pašalintumėte žiemos kraštovaizdį. Padėkoti vaikams „rudens“ vardu ir dar kartą priminti, kokios šiltos spalvos jos davė. Dabar atkreipkime tokią gražią rudenį. beržų giraitė. Kokios spalvos bus naudojamos piešiniuose? Norėdami išklausyti vaikų atsakymus, lydėkite juos nurodydami pavadintą spalvą. Paklauskite, kokios spalvos beržo kamienai? - Baltas. Šiandien nudažysime baltą vaško žvakę, o rudenį šiltas spalvas nupiešime su akvarele. Jei ant popieriaus lieka blizgantis baltas pėdsakas, kad būtų laikoma žvakė, vaškas tvirtai priliptų prie popieriaus, ir šioje vietoje nebus ant popieriaus dažų. Iš kur kilo tokia medžiaga kaip vaškas? Vaškas gaminamas bičių, iš jų išaugina korio korpusus, o tada į medus įdeda medaus. (Galima parodyti vaikams, jei įmanoma, korius) Žmonės, renkantys medų, jį paima iš bičių avilių kartu su korių, pagamintų iš vaško žvakių, vaškinių pieštukų.

Fizkultminutka.  Dabar mes virsta bitėmis; Waving sparnai, zazhim ir skristi rinkti medų iš gėlių. (Laisvas, nereguliarus važiavimas minutę.) Dabar visos bitės grįžta į avilius, o vaikai grįžta į savo vietas.

Fizinių pratimų metu platinkite popierių, 8 baltymų šepečius, buitines žvakes, puodelius vandens.

Dabar atidžiai pažiūrėkite, kas yra ant jūsų stalų. Klausykitės vaikų atsakymų. Kodėl mums reikia vaško žvakės? Tai tiesa, mes nubrėžsime beržų kamienus. Beržai auga nuo žemės iki saulės. Paimkite žvakes ir nuvilkite popieriaus lapą. Beržo giraitėje auga daug beržų, nupieškite daug kamienų. (Pridėkite vertikalios eskizinės knygos rodinį). Kas jau nudažė beržų medžius, savo žvakę įdeda į bendrą langelį. Palaukite, kol visi vaikai baigs darbą su žvakėmis. Dažai, kuriuos turite ant lentelių, vadinami „Akvarelė“. Šis dažai labai mėgsta vandenį, kad jis gerai užsuktų, reikia dažniau šlapinti vandenį. Kokių spalvų naudosime beržų giraitės dažymui? Primename (kartu su parodymais) mes šiltomis spalvomis, geltona, oranžinė, raudona, ruda. Spalvosime visą lapą su šiais dažais (lydime jį su eskizų knygomis). Matote, kur mes praleidome žvakes, popierius liko baltas, mes gavome baltų beržo kamienų. Padėkite tiems, kuriems reikia tinkamai laikyti šepetį. Kad vienas kito spalvos nebūtų nudažytos, kiekvieną kartą, kai reikia išplauti šepetėlį indelyje, prireikus nuvalykite ją šluoste (parodyti, kaip), tada vėl jį sudrėkinkite ir paimkite. Palaukite, kol visi vaikai baigs šį darbo etapą. Atkreipkite dėmesį, kad ant beržų kamienų ir beržo kamieno apačioje yra juodos dėmės. Siūlome sukti šepetėlį juodais dažais ir laikyti jį palei beržų kamieną (lydėkite su šou).

Baigiantis visam darbui, kuris buvo atliktas analizei, pasiūlyti vaikams rasti darbą, kur naudojama daugiau šiltų spalvų, koks darbas jums patinka ir kodėl? Pasakykite vaikams, kad piešiniai, vaizduojantys gamtą, vadinami kraštovaizdžiu.

  Natalja Pisareva

Auditorija:  5-7 metų vaikai, pedagogai, papildomo ugdymo mokytojai.

Tikslas:  Šis darbas gali būti atliekamas su vaikais, tiriant temas „Tėvynė“, „Žemės grožis“, „Mūsų tėvynė“, nes beržas yra vienas iš Rusijos simbolių.

Užduotys:

Pinigų piešimo įgūdžiai;

Sustiprinti žinias apie gimtąsias vietas;

Sukurti vizualinį-vaizdinį mąstymą, dėmesį, atmintį;

Ugdyti meninį ir estetinį skonį, tikslumą, meilę tėvynei.

Medžiaga:

Akvarelė

Popieriaus formatas A3 (gali A4,

Drėgnos servetėlės.

Vykdymo tvarka:

1. Naudodami didelį šepetėlį, ant popieriaus naudokite akvarelę, naudodami tik mėlynos spalvos atspalvius.

2. Tada sukamaisiais judesiais, pradedant nuo centro, maišykite spalvą drėgnu valikliu.

4. Tada sukamaisiais judesiais maišykite spalvas šlapiu valikliu.

5. Baltasis guašas atkreipia medžių siluetus taip, lyg mes žiūrėtume į viršų.

6. Juoda guaša traukia beržo smūgius.

7. Baigiame žalumynus ir kitas smulkias detales.













8. Panašiu būdu, galite piešti kitą beržo giraitės versiją.



Leidiniai šia tema:

Kai mūsų vaikų darželyje vyko kolektyvinių vaikų darbų paroda „Rusijos beržas“. Aš nusprendžiau su vaikais sudaryti kolektyvą.

  "Birch Grove". Meistrų klasė. Meistriškumo klasė, skirta popierinių servetėlių su jaunesniais ikimokyklinio amžiaus vaikais taikomųjų programų gamybai.

Komandinis darbas parengiamojoje grupėje „Birch Grove“. Darbas atliekamas popieriaus konstrukcijos technikoje. Pirmiausia.

Atėjo seniai laukta, šilta vasara. Ir aš tikrai noriu gamtos, gerų oro sąlygų, vaikščiojant miškuose, parke. Vaikinai ir aš nusprendėme padaryti beržą.

Buvo parašyta daug knygų, parašytos nuotraukos, sudarytos eilėraščiai apie beržo giraitės grožį. Kodėl gi ne bandyti atkurti šį grožį patys.

Integruotų klasių parengiamojoje grupėje „Rusijos beržas“ santrauka. Birch Grove »  Integruotų klasių parengiamojoje mokykloje „Rusijos beržas“ santrauka. Birch Grove. "Švietimo sričių integravimas:.

Laikoma: mokytojas Sidorova S. P. Programos turinio įgyvendinimas švietimo srityse: "Meno ir estetinės raidos", "Fizinis.

Paklauskite vaiko, ką jis žino. Manau, kad vienas iš populiariausių atsakymų būtų - beržas. Šis medis yra labai dažnas mūsų šalyje. Be to, tai yra netgi Rusijos simbolis. Aš siūlau tokį įdomų ir neįprastą būdą vaizduoti mūsų rusų beržų medžius.

Daugelis tėvų stebisi, kaip būtina kūrybinė veikla vaikų gyvenime. Galų gale, visiškai įmanoma, kad vaikas net neprisimins nieko, ką darėte. Mano atsakymas yra paprastas, nesvarbu, ką investuojate į vaiką, visa tai duoda rezultatų. Galų gale, pažvelgus į tave, kaip jūs bandote, fantazuojate, išradote ir darote kažką, ką vaikas išmoksta, jis nori būti kaip tu. Gaukite kūrybiškumą su vaikais!

Medžiagos:

  • akvarelinis popierius;
  • kauke;
  • žirklės;
  • akvareliniai dažai;
  • kutai;
  • druska;
  • juodas vaško pieštukas.

Kaip tai padaryti:

1. Paimkite kaukę ir, jei reikia, supjaustykite plonomis juostelėmis. Patikrinkite, kaip lengva juostelė atsilieka. Klijuokite vertikalias juostas (beržų kamieną) ir jiems trumpas šakas. Gerai išlyginkite juostą.

2. Dabar sukurkite foną. Norėdami tai padaryti, pasiimkite akvareles. Mes naudojome šaltas spalvas: raudonos, mėlynos ir šiek tiek žalios ir rausvos.

3. Kol dažai yra sausi, ant popieriaus pabarstykite druską. Tai sukurs puikų efektą.

4. Kai dažai yra sausi, atsargiai nuimkite juostą.

5. Apkarpykite beržų kontūrą juodu vaško pieštuku. Pridėkite horizontalias linijas, būdingas beržų kamienui ir medžių šakoms.

6. Dabar pridėkite šešėlių ir apjuokite juodą dažą.

7. Leiskite tapybai išdžiūti.

Priimta! Pažvelkite, kokia graži nuotrauka!

  Kozlova Tatjana
  Integruotų klasių santrauka parengiamojoje grupėje "Pokalbis" Rusijos beržas. Piešimas "Birch Grove"

Integruotos mokymo parengiamojoje grupėje santrauka:

„Pokalbis: Rusijos beržas. Piešimas: Birch Grove »

Kozlova Tatjana Ivanovna - mokytoja MKDOU darželis  „Firefly“, p. Kaltuk

Švietimo sričių tikslai:

Pažinimo raida:  Išaiškinkite beržo reikšmę Rusijos žmonių gyvenime ir su juo susijusias tradicijas;

Meninė - estetinė plėtra:  Atlikti beržo giraitę ant pavyzdžio ir pagal mokytojo nurodymus; emociškai reaguoti į Rusijos gamtos grožį.

Medžiagos ir įranga:

Rusų menininkų paveikslų reprodukcijos, garso kasetė su daina "Lauke buvo beržas"; albumo lapai; Šepečiai; akvareliniai ir guašo dažai.

Įvadinis žodis pedagogas.

Atspėk mįslę:

Baltas juodas šūdas

„Sundress“ ant jo.

Vėjas skuba į ją,

Nulaužant jos garbanos

Žaliosios nerijos plitimas

Ryškioje saulės vonioje.

Beržas kviečia mus aplankyti. Eikime į beržo medį, pasveikinkime jai, grožėkitės jos grožiu.   Vaikai ateina į beržą vaikų darželio vietoje.

Kalbėkite apie Rusijos beržą.

Mūsų tolimi protėviai mišką elgėsi atsargiai. Jie buvo tikri, kad gamta: medžiai ir žolė, leca ir debesys, kad jis gali įspėti ar grasinti, bauginti ar skatinti! Tarp senovės žmonių buvo legendos apie žolės peilį, gėlę, apie kiekvieną medį. Mūsų žemė yra nedidelė: mes neturime palmių, nėra egzotinių medžių su triukšmingais papūkais. Mūsų miškai garsėja drebulės, tuopos ir spygliuočių medžių. Ir, žinoma, beržas. Ilgai, nes šis medis laikomas mūsų Tėvynės simboliu.

Nėra lygių medžių -

Vienas yra gražesnis nei kitas.

Bet kur surasite medį

Gimtoji iš mūsų beržo.

Iš tikrųjų rusų žmogaus gyvenimas ir likimas yra susijęs su beržo grožiu. Šalia namo, ar šalia kelio, arba lauke - kur auga tik gražus beržas! Beržas yra nuostabus medis! Jūs galite gauti aplink pasaulį - niekur tokio medžio nerasite.

Kaip galiu pasakyti apie beržą?   Taip, Rusijos miškų grožis vadinamas beržiu. Lankstus, plonas ilgas šakas ir plinta karūną, jis yra patrauklus visais metų laikais.

Pasakyk man, ką turi beržas, kaip ir bet kuris kitas medis? ( Šaknys, kamienas, šakos, lapai, gėlės, vaisiai)

Parodyti beržo kamieną. Kas jis yra riebalinis ar plonas?

Kur yra beržo kamieno plotas ir kur yra siauras?

Rodyti šakas. Kas jie - riebalai ar ploni? Kokia spalva?

Insultas beržo kamieno. Ką ji mėgsta? ( Sklandus, šilkinis.)

Kokia spalva? (Paaiškinti, kad tik beržas turi tokį juodą ir baltą kamieną.)

Kodėl beržas turi baltą žievę? ( Beržo žievėje yra speciali medžiaga - betulinas. Betulinas balta žieve: ji turi vienintelį baltą žievę pasaulyje).

Kas yra beržo žievės pavadinimas? ( Beresta.)

Ką amatininkai padarė iš beržo žievės anksčiau? ( Dėžutė, kuzovki, valtys, batai.)

Kodėl beržo žievė labai mėgsta istorikus? ( Dėl beržo žievės. Senovėje, kai pergamentas buvo brangus, jie parašė beržo žievę. Pasibaigus skaitymui pas mus atėjo beržo žievės raidės, kurios istorikai galėjo daug išmokti apie mūsų protėvių gyvenimą.)

Kodėl beržui reikia juodos juostos? ( Kad medis kvėpuotų per juos, medžiui reikalingos juodos juostelės ant baltos žievės.)

Kokios spalvos yra beržo lapai?

Kokie grybai auga po beržo? ( Boletus)

Koks pavasarį medis gali išnaikinti troškulį? ( Beržas, jo sultys.)

Senieji slavai laikė beržą šventu medžiu, asmeninį šviesą, grynumą, moteriškumą. Krikščionių laikais beržas buvo susijęs su pavasario bažnyčios šventėmis. Atvykus šiltoms dienoms, sekmadienį septintą savaitę po Velykų, buvo švenčiama Trejybė.

Šventės išvakarėse miške supjaustytos žalios beržo šakos, žolė buvo surinkta Trejybėje - sekmadienį - papuošti namą ir bažnyčią. Beržo šakelės papuošė kambarį ir įėjimą į namus, grindys pabarstytos kvepiančiomis šviežiai nupjautomis žolėmis. Trejybė buvo laikoma merginos atostogomis. Merginos paėmė maistą su jais - pyragai ir sūrio pyragaičiai - ir nuėjo į mišką, kur atrado elegantišką beržą. Jie susiejo juostą ant jos šakų, užlenkė ir paprašė įvykdyti savo norus.

Dabar padarykite norą ir vienu metu susieti vieną juostą. Manau, kad tavo noras išsipildys. ( Vaikai susieja juosteles ir nori savęs) Skamba daina „Lauke buvo beržo medis“.

Beržas ne tik dalyvavo šventėse. Valstiečiai - ūkininkai su juo daug susieti.

Auskarai pagal beržo sprogimą - laikas sėti duoną.

Tai avižos, kai beržas žydi.

Pavasarį beržų sultys nėra skoningos - duona yra gera šlovei.

Norite sužinoti, kokia vasara bus? Pažvelkite į beržus.

Jei pavasarį beržas ištirps lapą prieš alksnį, tada vasara bus sausa. Jei alksnis yra į priekį - šlapias.

Iš beržo teka daug sulčių - lietaus vasarą.

Beržai pasakoja apie tai, ką pavasaris bus panašus į rudenį.

Lapai pradeda tapti geltonai iš viršaus - laukti ankstyvo pavasario, nuo apačios - vėlai, ir, jei tolygiai - vidutinė.

Ir beržo žiema gali prognozuoti.

Spalio pradžioje lapai iš jų nebuvo nukritę - sniegas kris vėlai.

Apie beržą kalbama dainose, mįslėse, pasakose ir eilutėse.

Vaikai skaito eilėraščius apie beržą.

Fizinis tinkamumas: „Birch“

Mes pasodinome beržo medį, ištiesinkite.

Mes supilome jį vandeniu, rankos sulenktos ant pečių, delnų į priekį.

Ir beržas užaugo, atsistokite.

Į iškilusias saulės šakas, rankas.

Tada jie pakreipė rankas žemyn, atgal tiesiai.

O vaikinai padėkojo lankai.

Brėžinys „Beržo giraitė“.

Beržas išsiskiria savo baltumu, auskarai ir juostelės ant žievės. Šiandien nubrėžiame beržų giraitę, kurioje yra daug skirtingų beržų: jaunų ir senų, plonų stiebų, žemų ir aukštų. Pirma, atkreipkime į savavališkas vertikalias linijas, nesirūpindami pernelyg daug dėl jų pločio ir teisingumo - tegul jie bus skirtingi medžiai. Tada, žiūrint, kur medžiai išsiskyrė plonesni, galite pasukti lapą 180 ° ir dažyti ant storio taip, kad viršus būtų plonesnis, apačia yra storesnė, tuo daugiau atspalvių, tuo gražesnė giraitė. Padarykite savo foną, pvz., Mėlyna. Taikykite pagrindinį skirtumą - brūkšnelius, pakaitomis juos ant kamieno šonų. Tada atsitiktinai pridėkite skirtingos spalvos  palieka virš ir žemiau, pasirenkant dažus. Kuo daugiau laiko praleidžiame skirtingiems smūgiams, tuo gražesnis bus piešinys. Apsvarstykite piešimo pavyzdžių diagramas ir, remdamiesi jomis, pieškite beržų giraitę.

Vaikai darželyje laikosi prie stalo stovinčio tapetų lapo.

Pamokos rezultatas.

Peržiūrėkite visas nuotraukas ir pasirinkite išraiškingiausias ir tvarkingiausias. Kokį medį šiandien kalbėjome? Ką jūs sužinojote apie beržą?

  Pshenichnaya Olga Eduardovna, vyresnysis mokytojas.
Darbo vieta:  MDOBU Nr. 7 „Lastochka“, Proknochnokopsky savivaldybės formavimo stotis, Novokubansky rajonas, Krasnodaro teritorija.
Medžiagos aprašymas: Siūlau jums integruotos pamokos apie pavasario temą santrauką. Santrauka skirta vaikams nuo 6 iki 7 metų. Ši medžiaga bus naudinga vaikų darželių, muzikos lyderių, papildomo ugdymo mokytojų mokytojams.

Anotacijos integruotos klasės vaikams nuo 6 iki 7 metų "Pavasario beržas"

Tikslas:  formuokite senesnes ikimokyklines idėjas apie beržo savybes.
Užduotys:
Švietimas:
  - Patobulinti ir išplėsti idėjas apie pavasario pokyčius, kurie yra gyvi ir negyvi.
  - Išplėskite beržo žinias ir supratimą.
  - praturtinti žodyną, kurti nuoseklią kalbą.
  - Toliau supažindinti vaikus su piešimo technika - batiku, skirtingais būdais sukurti modelį ant audinio.
  - Mokykite pavaizduoti konkretų medį su būdingais kamieno ir vainiko struktūros bruožais.
  - Sužinokite, kaip atlikti motorinius veiksmus be pernelyg didelio raumenų įtempimo.
Kuriama:
  - Plėtoti gebėjimą pastebėti laukinių gyvūnų pokyčius.
  - Toliau plėtoti vaikų kūrybiškumą.
Švietimas:
  - ugdyti gamtos meilę, gebėjimą jausti grožį.
Demonstracinė medžiaga:
  - K.I. Gorbatovas "Pavasaris beržų giraitėje".
Išdėstymas:
  - batikas (A4 dydis);
  - paprastas pieštukas;
  - guašo dažų rinkinys;
  - šepečio Nr. 1 numeris 4;
  - stikline vandens;
  - servetėlės.
Mokytojas:  Vaikinai, kviečiu jus į kelionę į pavasario mišką. Gamtos pabudimas niekam nedaro abejingumo. Miškas ateina į gyvenimą, jauni žalieji ūgliai tęsiasi iki pat dangaus, kad paliečia jų šviesaus debesų lapus. Klausykitės atidžiai - ir girdėsite šviesos vėjas, kritimo kritinį garsą. Pavasarį skuba pakeisti žiemą. Kokie pokyčiai vyksta pavasarį? (Pumpurai išsipučia ant medžių, gluosniai dengiami purviniais rutuliais, saulė pašildoma, girdimi paukščių balsai, atsiranda pirmieji atšildyti pleistrai, skamba lašai).
Mokytojas:  Prisiminkime patarimus ir posakius apie pavasarį.
- Vasaris stato tiltus, o kovo mėn.
  - Kovo mėn. - ne pavasaris, bet prieš pavasarį.
  - Kartais kovo mėn.
  - Kovas yra pavasario aušra.
  - Rook į kalną - pavasarį kieme.
  - Kovo pavasario brolis ir žiema nėra laimingi.
Pirštų gimnastika „Eik, pavasaris, eik, raudona“.
Ateik pavasarį eiti raudonai
Vaikai „vaikščioti“ su pirštais ant stalo.
  Atneškite rugių spikelę,
Pakreipkite pirštus ant abiejų rankų, pradedant nuo didelio.
  Avižinių dribsnių mygtukas
  Obuoliai yra kvapni,
  Auksiniai kriaušės
  Puikus derlius mūsų žemėje!
Mokytojas:  Klausykis mįslių:
  Išsklaidytas ant krašto
Baltose suknelėse merginos.
   Arba:
  Baltoje sundreja tapo glade.
  Krūtys skrido, sėdėjo ant nerijos.
   Tai tiesa, visi šie grožio mįslės - beržas. Jokia kita šalis neturi tiek daug beržų, kaip ir Rusijoje. Todėl rusai šį medį laiko savo tėvynės simboliu. Pažvelkite, mes turime miško kraštą. (Vaikai žiūri į KI Gorbatovo tapybos „Pavasarį beržo giraitėje“ reprodukciją. Edwardo Griego lyrinis spektaklis „Į pavasarį“).
Mokytojas:  Kas yra šio miško pavadinimas? (Birch Grove).
Mokytojas:  Šviesus ir šventinis pavasaris beržų giraitėje. Beržai, apsirengę baltais šilko sundresais. Kodėl jūs manote, kodėl šilkas? (Viršutinis beržo žievės sluoksnis, žievė tampa lygi ir šilkinė).
Mokytojas:  Baltojo beržo žieve aiškiai išsiskiria tamsios linijos ir juostelės, per kurias beržas kvėpuoja. Vos užpūstas šiltas, nes beržo apgaubtas smaragdas. Šie sulankstyti pumpurai atsiskleidžia kvapniuose beržo lapuose. Pavasarį ant beržų šakų galų atsiranda ilgi auskarai. Kai kuriuose medžiuose jie geltoni, o kiti - žalsvai.
Mokytojas:  Daugybė eilėraščių ir dainų, susidedančių iš baltos spalvos grožio. Žmonės įdėjo tokį mįslę apie savo nuopelnus:
  Yra medis, spalva žalia.
  Šiame medyje yra keturi žemės plotai:
  Nuo tamsos - šviesos, sulūžęs ryšys,
  Pacientas - sveikata ir žmonės nekopany.
   Leiskite išsiaiškinti clues. Pirmasis - sename namelyje, apšviestame beržo žibintuvu. Jos šviesoje moterys dirbo siuvinėjimu, vyrų austi sandalai, krepšiai. Antrasis - valstiečiai suskaidė suskaldytus daiktus su lanksčia ir ilgaamže žieve. Trečia - iš beržo pumpurų ir beržų žievės paruošti sultiniai, o pirtyse išgarintas beržo ūsas - persekiojo ligą. „Nekopany“ šulinys yra saldus ir gydantis beržo sultis, kuris pavasarį beržo gydo žmones ir gyvūnus. Kad medis nesibaigtų sultimis, skylė yra padengta moliu ar žeme. Ar kada nors bandėte beržų sultis? (Vaikų atsakymai).
Fizkultminutka
Parodos mokytojas vaikai atlieka muzikinius ir ritminius judesius R. Rustamovo „Birch“ muzikai (A. Matlina žodžiai).
Mokytojas: Tikriausiai nėra vieno tapytojo, kuris nebūtų dainavęs beržo, žavisi savo grožiu, grakščiu siluetu. Menininkai dažo savo paveikslus ant drobės, kuri turi audinio pagrindą. Šiandien mes taip pat pasinaudosime audiniu. Prisiminkime, kas yra šio įvaizdžio pavadinimas? (Batik).

Mokytojas: Mes atkreipiame paprastą beržo kamieno pieštuko kontūrą - ploną, pažymėtą. Nuo kamieno vidurio, abiejose medžio pusėse, atkreipiame šakų kontūrus (ilgiau žemiau ir trumpai viršuje). Filialų galai sklandžiai suapvalina su nuolydžiu. Į pagrindines šakas traukiame trumpus šoninius atšakus. Brėžinio kontūras yra apibūdintas su juodos spalvos gouache teptuko galu. Šepečio galas iš apačios į apačią iškelia ilgas linijas apatinėje kamieno dalyje, paliekant tuščias tarpas tarp jų ir trumpas horizontalias smūgis dažytos bagažinės viduje. Vykdydami žalumynus, mes naudojame šepečio metodą su šepečiu, naudojant šviesiai žalios spalvos atspalvius. Dėl šakų galų, priimdami šepečio valymą, piešiame geltonus karkelius.
Vaikai atlieka darbą ir juos paskelbia parodos pabaigoje.
Mokytojas:  Pažvelkite, kokia nuostabi giraitė.
   Išsibarstę veja
  Nesaugus šviesos pulkas
  Kaip paauglių merginos,
  Baltoji beržė.
  Jis paėmė rankas ir čia -
  Apskritimas šokis!
Mokytojas:  Vaikinai, ką tu sužinojote šiandien? (Kodėl jie sako apie beržą, kad jame yra keturi pagrindai. Beržas gamina gydomąją sultį. Ką žmonės gamina iš beržo žievės).Ką dar norėtumėte sužinoti? (Vaikų atsakymai).
Atsipalaidavimas „Kelionė į magišką giraitę“.
Mokytojas:
  Sėdėkite patogiai ir uždarykite akis. Įsivaizduokite, kad esate giraitėje, kurioje yra daug beržų ir visų rūšių gėlių. Dažniausiai stovi baltas akmeninis stendas, sėdėti ant jo.
  Klausykitės garsų ir mėgaukitės kvapais aplink jus: drėgna žemė kvepia, vėjas perneša beržų kvapą. Jūs girdite paukščių dainavimą, žolelių šlubavimą. Mėgaukitės šiuo jausmu, pasiimkite su savimi, grįžkite iš kelionės. Tegul jis bus su jumis visą dieną.

Praktinė dalis

Mokytojas demonstruoja vaizdo techniką.
   Mes atkreipiame paprastą beržo kamieno pieštuko kontūrą - ploną, pažymėtą.

  Nuo kamieno vidurio, abiejose medžio pusėse, atkreipiame šakų kontūrus (ilgiau žemiau ir trumpai viršuje). Filialų galai sklandžiai suapvalina su nuolydžiu.



  Į pagrindines šakas traukiame trumpus šoninius atšakus.


  Brėžinio kontūras yra apibūdintas su juodos spalvos gouache teptuko galu. Šepečio galas iš apačios į apačią iškelia ilgas linijas apatinėje kamieno dalyje, paliekant tuščias tarpas tarp jų ir trumpas horizontalias smūgis dažytos bagažinės viduje.



  Vykdydami žalumynus, mes naudojame šepečio metodą su šepečiu, naudojant šviesiai žalios spalvos atspalvius.


  Dėl šakų galų, priimdami šepečio valymą, piešiame geltonus karkelius.
 


Skaityti:



Efektyvus veido

Efektyvus veido

Ką galima pasakyti apie kasdienę teisingą veido odos priežiūrą? Atrodo, kad viskas aiški. Bet kuri moteris nori, kad jos oda būtų graži, ...

Kas yra žmogus po sulaužytos kojos?

Kas yra žmogus po sulaužytos kojos?

Sužalojimai siekia asmenį visur, ypač vaikystėje. Ir ypač kojų lūžiai. Medicinoje apatinių galūnių lūžimas vadinamas absoliučiu ...

Parko medžiai ir krūmai gerai išgyveno žiemą

Parko medžiai ir krūmai gerai išgyveno žiemą

Medžio gyvenimas žiemą sulėtėja. Jų natūralioje aplinkoje medžiai auga būtent tose klimato zonose, kurių sąlygos yra genetiškai tinkamos.

Kaip išmokti gaminti nagų gelio laką

Kaip išmokti gaminti nagų gelio laką

Kiekviena mergaitė svajoja apie gražias, gerai prižiūrėtas rankas su ilgais nagais. Bet ne visa gamta pasižymi stipriais nagais, kurie negali pertraukti labai ...

„feed-image“ RSS kanalas