Головна - Цілющі трави
Зразкова технологічна карта уроку російської мови. Технологічна карта уроку з російської мови для початкових класів "Текст. Типи тексту". Очікувані освітні досягнення

Технологічна карта уроку з російської мови

ПРЕДМЕТНА ОБЛАСТЬ - російська мова

ТИП ЗАНЯТТЯ: засвоєння нових знань

УЧИТЕЛЬ - Топчиева Ірина Вікторівна, вчитель російської мови та літератури, ВКК, МБОУ Митрофанівська ЗОШ Кантемирівського муніципального району, Воронезької області

КЛАС - 6

ТЕМА: « Таємниці російських слів ».

МЕТА: організувати середу для вивчення нової лінгвістичної науки - «Етимології».

ЗАВДАННЯ:

1. Учбове завдання, спрямовані на досягнення особистісних результатів:

Формувати здібності до самостійної пізнавальної діяльності;

Встановлювати зв'язок між метою навчальної діяльності та її мотивом;

Здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності;

Розвиток творчого мислення

2.Учебние завдання, спрямовані на досягнення метапредметних результатів навчання (регулятивні, комунікативні, пізнавальні УУД):

Вміти визначати і формулювати мету на уроці за допомогою вчителя, зберігати мета і навчальні завдання;

Вміти висловлювати свою думку на основі роботи з матеріалом, вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок;

Формування вміння планувати, координувати, контролювати і оцінювати свою діяльність;

Формування початкових форм пізнавальної та особистісної рефлексії.

Пізнавальні УУД:

Орієнтуватися в своїй системі знань;

Знаходити відповіді на питання, використовуючи свій життєвий досвід і інформацію, отриману на уроці;

Розвиток операцій мислення: порівняння, зіставлення, аналізу, синтезу та узагальнення.

Комунікативні УУД:

Вміти оформляти свої думки в усному мовленні, слухати і розуміти мову інших;

Формування вміння взаємодіяти в статичних парах, групах.

3.Учебние завдання, спрямовані на досягнення предметних результатів навчання:

Формування вміння застосовувати отримані теоретичні знання в нестандартних ситуаціях і в нових практичних умовах

ТЕХНОЛОГІЇ: розвиток критичного мислення на уроках російської мови (групова робота, інформаційно-комунікативна)

ФОРМИ РОБОТИ: Групова робота, моделювання, складання етимологічного квітки «Що в імені твоєму?»

Міжпредметні зв'язки: з історією, географією, логікою, іноземними мовами, математикою.

ОБЛАДНАННЯ: мультимедійний проектор (колонками), «Етимологічні словники» М. Фасмер, роздатковий матеріал, відеофрагмент, аудіозапис «Ладушки», кольоровий папір, клей

п \\ п

етап заняття

діяльність учителя

діяльність учнів

формуються УУД

Мотивація до активної навчальної діяльності

Організовує перегляд відеофрагменту

Задає питання:

Тихіше .... (Перегляд)

Що скажете?

Про що йде мова?

А ви знаєте, звідки прийшла назва «видра» і що воно означає?

Робота з епіграфом:

А як же нам дізнатися?

Всьому назву дано - і звіру, і предмету.

Речей навколо повнісінько, а безіменних нету ...

Мова - і старий, і вічно нов!

І це так чудово -

У величезному морі - море слів -

Купатися щогодини!

А.Шібаев

Запис у зошиті дата, класна робота

переглядають

відеоряд «Видра»

Відповідають на поставлені питання.

Дізнаються про сюжетної лінії уроку.

Міркують про основну думки епіграфа

особистісні:

регулятивні:

проблема-

тизация

Формулювання мети заняття

На нас чекає цікава робота: розгадування таємниць слів російської мови.

Намічають цілі:

Познайомитися з новим розділом мовознавства, «Етимологічний словник»,

навчитися робити етимологічний розбір слів

Сьогодні будуть працювати чотири групи.

1 група «Фонетика»

2 група «Морфемика»

3 група «Словотвір»

4 група «Граматика»

Кожна група висуває гіпотези щодо виходу з проблемної ситуації.

особистісні:встановлювати зв'язок між метою навчальної діяльності та її мотивом

Пізнавальні:аналізувати об'єкт з виділенням істотних ознак, вміння порівнювати і встановлювати аналогії, вміння будувати міркування у формі зв'язку простих суджень про об'єкт.

регулятивні:постановка навчальної задачі на основі співвіднесення того, що вже відомо і засвоєно, і того, що ще невідомо

Актуалізація знань і умінь

Яким способом утворені дані слова? (Слова утворені суффіксальним способом, суфф. -Н).

А як бути зі словом рукопашний? Що воно означає? Як було утворено? Яке значення у кореня -паш-? Чи є у нас в мові слова, споріднені цього кореня?

Діти працюють в групах

Кожна група записує по одному слову: самоварний, тепловоза, водолазний, рукопашний

Кожна група доводить свою відповідь

Вони схожі за складом, як близнюки.

На всі ці питання може відповісти єдина наука - етимологія.

Працюють з «Етимологічний словник»

Повідомлення учня про походження слова «рукопашний»

особистісні:

висловлювати позитивне ставлення до процесу пізнання, бажання дізнатися нове, виявляти увагу.

регулятивні:

націлювання на успішну діяльність.

Хід вирішення проблеми

Сьогодні будемо займатися з Вами пошуком істини! Пропоную нам створити детективне агентство «Зри в корінь».

Що означає вираз, винесене в назву нашого агентства?

Виберіть із запропонованих значень то, котре відповідає нашій темі.

Знайдіть їх.

На тлі спокійної музики учні

Групова робота з «Етимологічний словник»

Робота в групах

(Трійка слів: владика, володіти, волость. Вихідний корінь - волод -, оло \u003d ла (молодой- младой, холод- хлад); в слові володіти представлений цей же варіант кореня і, крім того, тут втрачено початкове В, як це часто спостерігається в позиції після приставки про-, вернуться-, обернутися, возити -обозу і інші. в слові волость відбувся перехід кінцевого приголосного Д в С в позиції перед - ть; пор .: солодкий - ласощі, падати - пащу.)

«Йдемо по сліду»:

Знайомство з етимологічним словниками,

Побудова статей в цих словниках. Яку інформацію вони в собі несуть?

«Знайти родичів»

Дано слова: болото, владика, вологий, волохатий, волость, лікування, лікоть, володіти, порозумітися, захоплення. Серед них є три слова, висхідні до одного і того ж загальнослов'янської корені.

особистісні:

Пізнавальні

комунікативні: слухати і чути інших

динамічна пауза

Аудіопауза «Ладушки ...»

Хлопці дивляться, слухають і плескають у долоні.

Етимологічна довідка про слово «Ладушки»

особистісні:установка на здоровий спосіб життя і її реалізація на уроці.

Пізнавальні: Пошук і виділення необхідної інформації, моделювання, аналіз і синтез

творча лабораторія

«Що в імені твоєму ...»

Ваша доля знаходиться під впливом імені. А чи знаєте ви, що позначає ваше ім'я?

Етимологія - вірний помічник у цій справі

Робота зі словником

Складання «Етимологічного древа»

особистісні: вміння організовувати себе на виконання поставленого завдання

презентація продукту

навчальної діяльності. Результат.

Озвучують результати роботи в групах

Діти по групах виходять до дошки і доказово представляють свої роботи.

особистісні: вміння організовувати себе на виконання поставленого завдання, кожен учень представляє продукт своєї роботи.

Пізнавальні: Висунення гіпотез і їх обгрунтування, побудова логічного ланцюжка міркувань, вміння аргументувати свою точку зору і робити висновки.

комунікативні: вміння повно і точно виражати свої думки, володіти монологічного та діалогічного формами мови відповідно до граматичних і синтаксичними нормами мови, виступати перед аудиторією

регулятивні: контроль у формі звірення способу дії і його результату з заданим еталоном з метою виявлення відхилень і відмінностей від еталону, корекція продукту

Рефлексія навчальної діяльності

Учитель організовує осмислення, спонукає учнів до розширення інформаційного поля.

Групи учнів в ході рефлексії становить сінквейн на тему: «Етимологія»

Підсумок заняття діти підводять спільно з учителем

особистісні: здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності.

комунікативні: Вміння висловлювати з достатньою повнотою і точністю свої думки відповідно до завдання і умовами комунікації

Домашнє завдання

Варіанти завдання:

1. Етимологія слова «Воронеж»

2. Етимологія імені (імен членів сім'ї)

3.Напишіть твір-мініатюру про те, які відкриття ви сьогодні для себе зробили

ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА З РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

Тема: «Пропозиція і словосполучення»

Дидактична мета: формування уявлення про словосполучення, про пропозицію і їх відмінності; про головне і залежному слові в словосполученні.

Освітня: вчити на практиці відрізняти словосполучення від пропозиції;

Розвиваюча: розвиток орфографічної пильності, логіки, уваги, пам'яті, мови;

Виховна: виховання вміння відстоювати свою точку зору, виховання інтересу до предмета.

Особистісні: відповідають на питання; узагальнюють власне уявлення; слухають співрозмовника і ведуть діалог; оцінюють свої досягнення на уроці

Регулятивні: здійснюють самоконтроль, опановують умінням прогнозувати, вміння самостійно отримувати потрібну інформацію

Комунікативні: слухати і розуміти мову інших, вміти грамотно висловлювати свої думки за допомогою розмовної мови, під час відповідей.

Устаткування: презентація, документ камера.

етапи уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Мотивація (самовизначення) до навчальної діяльності

Давайте посміхнемося один одному. Я сподіваюся на вашу активну роботу на уроці.

Вітають вчителя, перевіряють на парті наявність шкільного приладдя.

регулятивні УУД: Організувати своє робоче місце під керівництвом вчителя;

Особистісні УУД:

правильна посадка за партою.

Актуалізація і фіксування індивідуальних труднощів у пробному дії

Почнемо урок з хвилинки чистописання.

Відкриваємо зошити і записуємо число класна робота. Яке сьогодні число? Виділіть в пропозиціях які ми написали всі орфограми, поставте наголос і будьте готові до їх поясненню.

Зараз послухайте загадку, і відгадайте, яку ж букву ми будемо сьогодні писати.

З цією буквою веселіше!
Ну і що не посміхнутися -
Повисіти можу на ній,
А ще і підтягнутися!

Правильно хлопці, це буква «П». Прописуємо букву «П п» одну сходинку, заголовну і малу. А що написано на другому рядку? Вірно, на другій сходинці прописуємо склади (по, пу, пі, па, пи, пе)

Подивіться на слайд, на ньому картинки словникових слів. Записуємо під диктовку, ставимо наголос, підкреслюємо ненаголошені голосні. (Портрет, вісім, стакан, багаж, салют, вокзал, каструля, іній, горіх) (1 учень пише на дошці, другий контролер)

Виконують хвилинку чистописання і словникову роботу

комунікативні УУД

(Вміння висловлювати свої думки, навички співпраці вчителя з учнями)

регулятивні УУД

(Вміння здійснювати дію за зразком, здійснювати взаємоперевірку)

Пізнавальні УУД

(Вміння будувати мовне висловлювання)

Виявлення місця і причини труднощі (визначення кордонів знання і незнання)

Подивіться на слайд, на ньому зашифровано слово, вам необхідно розставити букви в потрібному порядку, щоб дізнатися тему нашого сьогоднішнього уроку. (СЛОЧЕСОВОІЕТАН і ПРЕЖЕДЛОІЕН)

Вірно, тема нашого уроку «Пропозиція і словосполучення» Давайте спробуємо визначити мету нашого уроку.

Ви вже знаєте, що в реченні є головні і другорядні члени. Тепер давайте подивимося, як в реченні з'єднуються слова.

Відкрийте підручник на сторінці 78 упр. 125. Прочитайте завдання про себе. Прочитай ... вголос. Перше речення виконаємо разом. Виконайте третє речення за зразком. (Запитати 2-х учнів)

Що ж таке словосполучення? Як пов'язані слова в словосполученні?

Пропозиція, словосполучення

Побудова проекту виходу зі скрути

Давайте перевіримо чи правильні були ваші відповіді, відкриємо підручник на сторінці 78 і знайдемо правило. (Діти читають про себе) Правило: Словосполучення-з'єднання двох або більше слів, пов'язаних один з одним за змістом. У словосполученнях завжди є головне слово і залежне слово. Від головного слова до залежного можна поставити питання. Підмет і присудок словосполученням не є.

Які слова є в словосполученні? Від якого слова до якого ставиться питання? Що не є словосполученням? А тепер давайте сформулюємо правило. (Запитати 1-2 учня)

Зараз я прочитаю вірш, ви повинні назвати ключові слова про словосполучення.

Пізнавальні: здійснюють аналіз навчального матеріалу; правильно володіють термінами.

Особистісні: відповідають на питання; слухають співрозмовника і ведуть діалог;

Первинне закріплення з промовляння у зовнішній промови

Увага! Увага!

Ось словосполучення.

У ньому ходять парою слова,

Але нерівні у них права.

У ньому слово головне завжди

З залежним крокує.

А хто тут головний - без праці

Питання визначає.

питання від головного йде

До залежному слову.

І ніколи - навпаки.

Запам'ятай як основу.

Физминутку.

Піднімайте плечики,

Стрибайте коники,

Стриб-скок, стриб-скок.

Сіли, травиці поїмо,

Тишу послухаємо.

Тихіше, тихіше, високо,

Стрибай на носках легко.

Головне слово визначать питання в словосполученні, Питання йде від головного слова до завісімому.Виполняют физминутку.

Регулятивні: опановують умінням прогнозувати, вміння самостійно отримувати потрібну інформацію

Самостійна робота з самопроверкой за зразком

Щоб закріпити наші знання, відкрийте підручник на стор.78 упр.126. Прочитайте завдання про себе. Перші дві пропозиції виконаємо на дошці. Третє виконайте самостійно за зразком.

Дізнайтеся більше зошитами з сусідом по парті, звірте з слайдом.

Відповідають на запитання вчителя.

Виконують вправу.

Особистісні: узагальнюють власне уявлення;

Регулятивні: здійснюють самоконтроль

Включення в систему знань і повторення

Відкрийте підручник на сторінці 79 упр. 127. Прочитайте завдання. Назвіть всі словосполучення. Доведіть як ви визначили, що це словосполучення. Запишіть пропозиції, підкресліть головні члени. Давайте перевіримо, що у вас вийшло. (2 людини перевірити). Що називають пропозицією?

Як ви розрізняли пропозиції від словосполучень? Давайте перевіримо, зверніть увагу на правило підупр. 127, прочитайте про себе.

Правило: Пропозиція повідомляє про щось або про когось, висловлює закінчену думку, а словосполучення тільки називає предмет, його дії або ознаки, але більш точно ніж слово. Ось чому підмет і присудок словосполученням не є.

Що таке словосполучення? Так в чому ж відмінність словосполучення від пропозиції?

Виконують самостійну роботу на картках.

Відповідають на запитання вчителя.

Особистісні: відповідають на питання;

Комунікативні: вміти грамотно висловлювати свої думки за допомогою розмовної мови, під час відповідей.

Рефлексія навчальної діяльності на уроці

Закінчіть речення:

Я впізнала)…

Було важко…

Тепер я можу ...

Вашим домашнім завданням буде виконати вправу на стор. 78 № 128 та вивчити правило.

Виконують рефлексію своєї навчальної діяльності, записують домашнє завдання.

Особистісні: відповідають на питання; оцінюють свої досягнення на уроці

Технологічна карта уроку

ПІБ вчителя: Піотровська Марина Олексіївна

Клас: 3

УМК: школа-2100

предмет: Російська мова

Тема: Іменник як частина мови. Постійні і непостійні ознаки іменників

Тип уроку: Повторення, поглиблення та узагальнення вивченого

Місце і роль уроку в темі, що вивчається:3 урок в розділі «Слово. Частини мови і члени речення ».Що ми вже знаємо про ім'я іменник (Розділ 4, урок 74)

мета: Розвиток вміння знаходити в тексті іменники, накопичувати досвід по виявленню граматичних ознак іменників і ролі іменників в реченні і тексті.

плановані результати

Предметні знання, предметні дії

УУД

регулятивні

пізнавальні

комунікативні

особистісні

Знати роль іменників у мовленні, постійні і непостійні ознаки іменників, виконувати морфологічний розбір іменника, вміння відрізняти іменник від займенника, знаходити в тексті

1.Развіваем вміння висловлювати своє припущення на основі роботи з матеріалом підручника.

2. Проценівать навчальні дії відповідно до поставленим завданням.

3. Прогнозувати майбутню роботу (складати план).

4. Здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію.

1.Развіваем вміння отримувати інформацію з схем, ілюстрацій, текстів.

2. Представляет інформацію у вигляді схеми.

3 . Виявляти сутність, особливості об'єктів.

5. Узагальнювати і класифікувати за ознаками.

6. Орієнтуватися на розвороті підручника.

7. Знаходити відповіді на питання в ілюстрації

1.Развіваем вміння слухати і розуміти інших.

2. Будувати мовне висловлювання відповідно до поставлених завдань.

3. Оформляти свої думки в усній формі.

4. Уміння працювати в парі.

1. створення умов для розвитку інтересу до теми, що вивчається;

2. розвиток самостійності, доброзичливого ставлення, емоційної чуйності;

3. формування вміння слухати і чути співрозмовника;

4.Развитие вміння визначати правила роботи в парах, в групах;

5.Формірованіе вміння співпрацювати з педагогом і однолітками при вирішенні навчальних проблем, приймати на себе відповідальність за результати своїх дій.

Хід уроку

** Назва

етапу уроку

Завдання, яке має бути

вирішена (в рамках досягнення запланованих результатів уроку)

Форми організації діяльності учнів

Дії вчителя по організації діяльності учнів

Дії учнів (предметні, пізнавальні,

регулятивні)

Результат взаємодії вчителя і учнів по досягненню запланованих результатів уроку

діагностика

досягнення запланованих результатів уроку

Мотивація до навчальної діяльності

Актуалізувати вимоги до учня з боку навчальної діяльності.

фронтальна

Сьогодні на уроці ми з вами будемо багато працювати, тому потрібно зібратися, бути дуже уважним і активними. Як би ви хотіли, щоб пройшов урок? Чого ви чекаєте від цього уроку? Нехай наш урок пройде під девізом «Грамоті вчитися-завжди в нагоді»

Сприймають на слух перелік необхідного приладдя для уроку, візуально і кинестетически контролюють готовність.

Відповідають на питання.

З хорошим настроєм, щоб все вийшло.

Чекаємо чогось корисного для нас. (Уміють оформляти свої думки в усній формі, вміють слухати і розуміти мову інших-комунікативні УУД. Регулятивні УУД:

Здійснюють самоконтроль;

Опановувати умінням прогнозувати.)

Настрій на навчальну діяльність

Діти висловлюють позитивне ставлення до процесу пізнання, виявляють увагу.

Актуалізація знань.

Систематизувати наявні в учнів знання. Створити ситуацію успіху.

фронтальна

індивідуальна

гра

Відкрийте зошит.

Що треба записати?

Мовна розминка. Запишіть слова під диктовку.

    Підкресліть слова, в яких є орфограмма-буква гласного, червоним олівцем, а де орфограмма-буква приголосного - синім

Яке слово ви підкреслили два рази?

У якому слові є інша орфограмма-буква? Перевірте за зразком. Оцініть свою роботу.

2. - Позначте всі орфограми.

3. - Розберіть за складом слово

    Обведіть в овал слова, в яких звуків більше, ніж букв.

Тоді пропоную вам зіграти в гру.

Я буду називати слова. Якщо іменник, то ви говорите

Що об'єднує всі ці слова? Що ви любите робити найбільше?

«Так», якщо інша частина мови «ні».

Запис дати, «Класна робота».Записують слова в зошитах і по «ланцюжку» виходять до дошки, записуючи по одному слову:серце, праска, щока, ожина, сума, очерет, водомір, мистецтво, трос, єгер, сходи, наповнення, горіх, їжачиха .

очерет .

єгер

Самостійно в зошитах підкреслюють орфограми.

Виконують розбір слова.

(На основі аналізу об'єктів роблять висновки, пробобщают і класифікують за прізнакам.-пізнавальні УУД; комунікативні-оформляють свої думки в усній формі)

Називають загальний ознака слів.Перевірка зі зразком на слайді презентації.

Оцінка роботи.

Іменники.

Грати.

Діти перевіряють і оцінюють результ, вибирають відповідний смайлик.

Діти відповідають «так», «ні».

Розрізняють і позначають орфограми.

Розбирають слово за складом, називають частини слова.

Визначають кількість букв і звуків.

Активація знань про іменник як частини мови.

Перевірка за шаблоном

Перевірка за шаблоном

Самооцінка учнів по листу самооцінки.

Перевірка за шаблоном

3 .

Формулювання проблеми.

фронтальна

Робота в групах

Прочитайте назву нового великого розділу.

Які ви знаєте частини мови? Члени пропозиції?

слова - головний працівник в мові. З їх допомогою ми називаємо предмети, ознаки, дії, стан і т.д. А хіба могли б ми без слів сформулювати думки? У реченні кожне слово виконує свою синтаксичну роль.

Використовується мотивуючий прийом.

Слова якої частини мови ми найчастіше вживаємо?

Перевірте свої припущення, запишіть перші літери слів з мовної розминки.

Який букви не вистачає? Яка її роль в цьому слові?

Дайте повну назву цієї частини мови.

Ми згадаємо сьогодні все, що знаємо про ім'я іменник, і будемо по ходу уроку складати план повторення.

Давайте складемо план уроку.

Що ми зараз з вами робили?

с. 97 Читання розділу

Перераховують частини мови і члени речення.

На основі аналізу об'єктів робити висновки.

іменник

ь. Називають роль ь.

Іменник.

Діти разом з учителем складають план.

Формулювали тему уроку. Становили план.

Знають частини мови, вміють виділяти члени речення

Сформульована мета, проблема уроку

Розвиток умінь.

Робота в групах, індивідуальна

Згадуємо те, що знаємо.

Про яку особливості іменників свідчить вправу 101?

Учитель записує на дошці: Роль іменників у мовленні .

Завдання для групи .

Прочитайте і зробіть висновок: які частини мови переважають у тексті і чому?

2. Ознаки іменників (індивідуальна робота).

Упр. 102 - виявляються постійні (натхненність / неживого, рід) і непостійні (число) ознаки іменників.

Виконанню передує колективна бесіда:

Що потрібно зробити, щоб визначити, одушевленим або неживим є іменник?

Якого роду бувають іменники і як його визначити?

Як змінюються іменники? (За числах.)

Продовжіть фразу:постійні ознаки іменників - це ...., непостійні ознаки - це ...

Як ви розумієте вираз «постійний ознака»? (Ознака, який є в будь-якому вигляді даного слова, він є завжди.)Перший приклад ( хатинці ) Розбирають колективно, потім виконують самостійно за завданням.

одуш. неодуш.

мисливець - м.р., однхатинка - ж.р., одн

Ємеля - м.р., однліс - м.р., одн

внучок - м.р., однземля - ж.р., одн

Гришуткою - м.р., однсвітло - м.р., одн

вікно - ср.р., однини

дах - ж.р., одн

труба - ж.р., одн

цеглини - м.р., мн.ч.

паркан - м.р., одн

ворота - мн.ч.

сарай - м.р., одн

Що ми повторювали в процесі виконання цієї вправи?

Учитель записує на дошці:

Постійні і непостійні ознаки іменників .

3. Синтаксична функція іменників (виконується в парах).

Упр. 103 - розмежування іменників в ролі головних і другорядних членів речення.

Учні обговорюють у парах написання (вставляють пропущені букви), списують пропозицію, в якому є складне слово. Потім знаходять іменники в тексті і роблять висновок.

Якими членами речення є іменники? (Головними (підмет) і другорядними.)

Наведіть приклади іменників в ролі головних; в ролі другорядних.

Що важливого про ім'я іменник ви дізналися з цієї вправи?

Учитель записує на дошці:

член пропозиції .

4. Розбір іменника як частини мови.

Упр. 104 - розвивається вміння розрізняти іменники і займенники в тексті, проводити морфологічний розбір іменників.

Послідовність виконання.

1) Розстановка ком в підручнику.

2) Списування останньої пропозиції.

3) Запис однокореневих слів.

висновок : Серед однокореневих слів можуть бути слова різних частин мови.

4) Розбір іменників як частини мови.

Звернути увагу дітей на порядок розбору, скорочену запис слів.

Робота проходить під керівництвом вчителя.

Що згадали при виконанні цієї вправи?

Учитель записує на дошці:

Морфологічний розбір іменника .

Що ми сьогодні робили? Які вміння розвивали?

5.

Підсумок уроку.

За яким планом ми повторювали іменник?

Запишіть ключові слова на основі цього плану.

Що у вас виходило сьогодні найкраще?

У чому зазнали труднощі?

Називають план.

Перераховують ключові слова до уроку.

Відповіді дітей.

Вибір смайлика.

Домашнє завдання

Упр. 105 (усно).

2. Упр. 53 ( «Дидактичний матеріал»).

Поняття «технологічна карта» прийшло в освіту з промисловості. Технологічна карта описує виготовлення, обробку і виробництво продукції, виробничі операції та обладнання, що.

В освіті технологічна карта розглядається як спосіб графічного проектування уроку - таблиця, яка дозволяє вчителеві структурувати урок за обраними параметрами:

  • етапи і цілі уроку;
  • зміст навчального матеріалу;
  • методи і прийоми організації навчальної діяльності учнів;
  • діяльність вчителя і діяльність учнів.

Технологічна карта уроку включає в себе елементи план-конспекту: тема, мета, завдання, але все ж відрізняється від нього.

Відмінності технологічної карти і конспекту

Технологічна карта уроку

конспект уроку

Оформляється в вигляді таблиці і описує діяльність вчителя і учнів на кожному етапі уроку.

Оформляється як сценарій і описує слова, дії вчителя і передбачувані відповіді учнів.

Характеризує діяльність учнів із зазначенням УУД, що формуються при кожному навчальному дії.

Вказує і визначає форми і методи, які використовуються на уроці.

Допомагає планувати результати по кожному виду діяльності та контролювати процес їх досягнення.

Тільки вказує цілі уроку.

За допомогою технологічної карти вчитель дивиться на навчальний матеріал цілісно і проектує урок з освоєння конкретної теми в рамках всього курсу.

Переваги технологічної карти як інструмент планування

Технологічна карта дозволить вчителю:

  • визначити універсальні навчальні дії, які формуються при виконанні конкретного навчального дії;
  • спроектувати послідовність дій і операцій по освоєнню теми, що призводять до наміченого результату;
  • проектувати педагогічну діяльність на конкретний період;
  • на практиці реалізувати міжпредметні зв'язки;
  • забезпечити узгоджені дії учасників педагогічного процесу;
  • діагностувати досягнення запланованих результатів на кожному етапі уроку;
  • будувати освітній процес як проектну діяльність, де всі етапи логічні, взаємопов'язані і можуть бути розширені в рамках предмета.

Структура технологічної карти уроку

У технологічній карті зазначаються:

  • тема;
  • мета освоєння навчального матеріалу;
  • результати, які планується досягти: особистісні, предметні і метапредметние;
  • міжпредметні зв'язки;
  • організація навчального простору: форми роботи, ресурси і обладнання;
  • основні поняття теми;
  • технологія вивчення зазначеної теми.

Урок будується з декількох етапів: організаційний момент, актуалізація знань, постановка навчальної задачі і так далі. У технологічній карті на кожному етапі уроку визначаються мета і планований результат, діяльність вчителя і учнів.

Труднощі при складанні технологічної карти уроку

Незважаючи на переваги і наростаючу популярність цього способу проектування уроку, вчителі часто стикаються з труднощами при складанні технологічної карти. Професор інституту додаткової освіти в ГАОУ ВО «Московський міський педагогічний університет» Андрій Іоффе виділяє сім помилок, які здійснюють вчителі при конструюванні технологічної карти:

  1. Обсяг на десятки сторінок.
  2. Оформлення всього змісту заняття як таблицю.
  3. Встановлення жорстких часових рамок.
  4. Велика кількість колонок.
  5. Зведення рефлексії до підведення підсумків.
  6. Використання складних і незрозумілих виразів - «самовизначення до діяльності».
  7. Визначення цілей для учня і вчителя, але не цілей заняття.

Ці помилки викликані відсутністю єдиних вимог до складання технологічних карт уроків. Окремі блоки і розділи різняться і у окремих вчителів, і у кожного вчителя в технологічних картах різних уроків. Також на помилки впливають суб'єктивні фактори: недолік знань, низька мотивація вчителя, нерозуміння і неприйняття нового.

Грамотна методична підтримка здатна надати допомогу при підготовці технологічних карт. На засіданнях методичної ради школи визначається, як відображати в технологічних картах уроках предметні, метапредметние і особистісні результати, реалізацію та діагностику різних видів УУД.

Приклади технологічних карт уроків

Зразок технологічної карти №1

  1. ПІБ вчителя
  2. клас
  3. предмет
  4. Тема урока
  5. мета уроку
  6. Характеристика етапів уроку

  1. Робота учнів на уроці (вказується активність і міра зайнятості)
  2. Диференціація та індивідуалізація навчання: була присутня або відсутня.
  3. Характер самостійної роботи учнів: репродуктивний або продуктивний.
  4. Оцінка досягнень цілей уроку.

Зразок технологічної карти №2

  1. ПІБ вчителя
  2. клас
  3. предмет
  4. Тема урока
  5. мета уроку
  6. Завдання уроку: навчальні, виховні та розвиваючі.
  7. Актуальність використання засобів ІКТ.
  8. Види використовуваних засобів ІКТ.
  9. Необхідне обладнання та програмне забезпечення.
  10. Організаційна структура уроку.

Зразок технологічної карти №3

  1. ПІБ вчителя
  2. клас
  3. предмет
  4. Тема урока
  5. Місце і роль уроку в темі, що вивчається
  6. мета уроку
  7. Структура уроку.

Зразок технологічної карти №4

  1. ПІБ вчителя
  2. клас
  3. предмет
  4. Тема урока
  5. Місце і роль уроку в темі, що вивчається
  6. мета уроку
  7. структура уроку

А що зміниться в роботі шкіл з виходом нового ФГОС СОО? Дізнатися відповідь на це питання ви зможете на Міжнародному проектувальному семінарі-тренінгу «Впровадження ФГОС СОО» , який пройде 23-26 липня. Приходьте на наш семінар-тренінг, і ви отримаєте всі необхідні інструменти і рекомендації для переходу на новий стандарт.

Технологічна карта уроку.

Предметна область: російську мову

Клас: 1 клас

Тип уроку: постановочний;

Мета уроку: формування уявлення прозначенні рідної мови в житті кожної людини; організація знайомства учнів 1 класуз підручником, усній і письмовій видами мовив предметної області «Російська мова» по темі: «Види мови».

Навчальні завдання:

Вивчити види мови;

Сформувати в учнів уявлення про роль російської мови в житті людини;

Навчальні завдання, спрямовані на досягнення особистісних результатів:

Формування патріотичних поглядів, почуття гордості за свою Батьківщину;

Знайомство з етнічними та національними цінностями російського суспільства.

Навчальні завдання, спрямовані на досягнення метапредметних результатів навчання (регулятивні, комунікативні, пізнавальні УУД):

Вміти формулювати мету уроку за допомогою вчителя;

Вміти висловлювати свою думку стосовно прохідності матеріалу;

Формування об'єктивної оцінки своєї роботи на уроці і вміння вносити необхідні корективи;

Пізнавальні УУД:

Вміти орієнтуватися в підручнику;

Вміти планувати свою відповідь на основі поставленого завдання;

знаходити найбільш ефективні способи досягнення результату.

Комунікативні УУД:

Вміти грамотно викладати свої думки в усному мовленні, слухати і розуміти мову інших;

Обговорювати з однокласниками і вчителем основні правила спілкування в колективі, намагатися їх виконувати.

3.Учебние завдання, спрямовані на досягнення предметних результатів навчання:

Про володіння загальними уявленнями єдності і різноманіття мовного простору Росії, усвідомлення значення російської мови для людства.

Засоби (обладнання):

підручник з російської мови (УМК «Школа Росії»)

п \\ п

етап уроку

діяльність учителя

діяльність учнів

Формуються УУД уроку:

Організація класу.

«Довгоочікуваний дано дзвінок,

Починаємо ми урок!

Якщо будеш ти намагатися,

Не соромитися, не боятися,

Відповідати і розуміти,

Те, звичайно, неодмінно

Все на світі будеш знати!

Вітають вчителя. Організовують своє робоче місце, налаштовуючись на роботу.

особистісні:

Висловлювати позитивне ставлення до процесу пізнання;

Виявляти дбайливе ставлення до однокласників;

Виявляти увагу на протязі всього уроку;

Розвивати доброзичливість по відношенню до оточуючих;

Формувати готовність до співпраці.

регулятивні:

Здійснювати покроковий і підсумковий контроль;

Вміти оцінювати правильність виконання власних дій;

Здійснювати не тільки самоконтроль, а й взаємоконтроль;

Розуміти навчально-пізнавальну задачу і слідувати їй до кінця навчальних дій;

Налаштовуватися на успішну, плідну роботу;

Виконувати завдання відповідно до поставленої мети;

Об'єктивно оцінювати результати своєї роботи.

Пізнавальні:

Вміти орієнтуватися в своїй системі знань;

орієнтуватися

в підручнику, дбайливо

до нього ставитися;

комунікативні:

Уміння висловлювати своє

думка, прислухатися до думки інших;

Викладати свої думки в усній формі.

Вступати в діалог (відповідати на питання, задавати питання);

Брати участь в колективному обговоренні навчальної проблеми.

підготовка

до основного

етапу заняття.

знайомство

з підручником «Російська мова»

На дошці записані словавчити, підручник, вчитель

- Хлопці, у нас з вами урок російської мови. Давайте прочитаємо назву підручника, з яким ми маємо працювати. Що ви можете сказати про його назві?

- Як ви думаєте, чому цю книгу називають підручником?

- Пропоную вам трохи погортати підручник, подивитися, що там є різні правила і вправи, які нам належить вивчити.

- Зверніть увагу на дошку. Що об'єднує записані на ній слова?

- Підручник називається «Російська мова».

- За допомогою підручника діти дізнаються нові слова, навчаться правильно їх вимовляти і писати.

- Слова на дошці об'єднує спільна тема «Школа. Навчання".

Формулювання теми і мети уроку (підручник, с. 5, 6)

- Тепер ми вивчатиме такий цікавий і потрібний предмет як «Російська мова» і почнемо з розділу, який називається «Наша мова». Давайте разом прочитаємо, що нам належить дізнатися, і чому ми зможемо навчитися на уроці.

Яка тема уроку?

- Ще раз зачитайте питання, який викликав утруднення у Почемучки. Це дуже важливо, тому що мета нашого уроку: знайти відповідь на це питання.

Чому ми сьогодні повинні навчитися?

Слухають вчителя.

Читають.

Тема уроку «Види мови»

- Яка буває мова?

Розрізняти види мови, знати про їх роль і значення в житті людини.

Введення в тему уроку.

Яка буває мова? (Упр. 1, 2).

- Уважно подивіться на схему і дайте відповідь мені на запитання: Що ви знаєте про мови?

- Давайте прочитаємо текст. Що нового ви
дізналися про види мови? яка
мова з'явилася раніше, усна або письмова?

Розглядають схему, пробують скласти по ній розповідь.

Читають запропонований текст, відповідають на запитання до нього.

Физкультминутка

На болоті дві жаби

Вранці рано вмивалися,

Рушником обтиралися.

Вправо, вліво нахилялися.

Ніжками потопали,

Ручками поплескали,

Ось здоров'я в чому секрет,

Всім друзям Фізкультпривіт!

Під керівництвом вчителя виконують вправи

Роль російської мови (упр. 3).

- Розгляньте малюнки в підручнику. Давайте прочитаємо пропозицію. А ви коли-небудь спілкувалися з дітьми інших національностей?

- Якою мовою вам доводилося розмовляти?

Всі жителі нашої великої багатонаціональної країни Росії розмовляють російською мовою, тому що він є нашим національним державною мовою

Розглядають малюнки.

Читають пропозицію.

Відповідають на запитання вчителя. Слухають вчителя.

Списують пропозицію після роботи з Пам'яткою 5 «Як навчитися правильно списувати пропозицію».

Узагальнення і закріплення знань і способів дій

Назвіть тему уроку?

Чому ти сьогодні навчився?

- Яка буває мова?

- Наведіть приклади усній, письмовій, внутрішнього мовлення.

Відповідають на запитання вчителя

рефлексія

Уявіть, що ви опинилися на п'єдесталі, спробуйте оцінити свою роботу на уроці.

Яка частина уроку здалася вам найскладнішою?

- На яке питання потрібно було відповісти Чомучка?

Який вид роботи сподобався вам найбільше?

Зелені жетони прикріплюють до п'єдесталу

Червоний жетон клеїться на ту частину дошки, де були труднощі в ході роботи.

Відповідають на запитання вчителя

оцінювання

У мене є один жетон на весь клас. Подумайте і вирішіть, кому з хлопців він дістанеться. Хто був сьогодні найактивнішим?

Визначають, кому вручити жетон

 


Читайте:



Гесіод: Роботи і дні. Переклад В.Вересаєва. М. Л. Гаспаров так визначив значення перекладу «Іліади» Вересаєва: «Для людини, що володіє смаком, не може бути сумніву, що переклад Гнєдича незмірно більше дає зрозуміти і відчути Гомера, ніж більш по

Гесіод: Роботи і дні. Переклад В.Вересаєва. М. Л. Гаспаров так визначив значення перекладу «Іліади» Вересаєва: «Для людини, що володіє смаком, не може бути сумніву, що переклад Гнєдича незмірно більше дає зрозуміти і відчути Гомера, ніж більш по

Публікації розділу ЛітератураВікентій Вересаєв. Письменник, військовий лікар, біограф, переводчікВ Ікенто Вересаєв зацікавився літературою ще в ...

Технологічна карта уроку з російської мови для початкових класів "Текст

Технологічна карта уроку з російської мови для початкових класів

Технологічна карта уроку з російської мови ПРЕДМЕТНА ОБЛАСТЬ - російську мову ТИП ЗАНЯТТЯ: засвоєння нових знань УЧИТЕЛЬ - Топчиева Ірина ...

"Амністію" продовжили Дачна амністія терміни дії до

Рішенням депутатів Держдуми «дачна амністія» продовжена до 2020 року - документ, що дозволяє приватизувати житлові будинки за спрощеною схемою, прийнятий ...

Як пройти диспансеризацію дорослому

Як пройти диспансеризацію дорослому

Правила диспансеризації з 2019 року: хто повинен пройти і як Які року народження потрапляють на диспансеризацію 2019 року, що входить в обстеження ...

feed-image RSS